Ziraat Bankkart combo başvurusu.

Ziraat Bankası bir süredir kredi kartı ile taksitli alışveriş yapmak isteyen müşterilerine maximum markasına bağlı ziraat maximum kredi kartları ile hizmet veriyordu. Şubat ayında ise kendi markası banka kart combo ile müşterilerinin karşısına çıktı.
Bankakart combo nedir.
Bankakart combo kredi kartı ile taksitli alışveriş yapmak isteyen müşterilerine maximum markasına bağlı ziraat maximum kredi kartları ile hizmet veriyordu. Şubat ayında ise kendi markası Kartın ön yüzünde kredi kartı numarası yer alırken, arka yüzünde ise banka kartı numarası bulunuyor. Bankakart combo ile pos veya ATM’de işlem yaparken kartı taktıktan sonra ekrandan hangi kart özelliğini kullanılacaksa onu seçmek yeterli oluyor.
Bankakart combo’nun ne özellikleri
Bankakart combo da kağıt üzerinde piyasada bulunan taksitli kredi kartlarında bulunan özelliklerin hemen hepsi bulunuyor. Taksitli alışveriş, taksitsiz alışverişlerden combolira puan kazanımı, kampanyalar kapsamında üye işyerlerinden sektörlere avantajlı puan kazanımı, kullanımı ve ekstra taksit imkanı standart.
Bankkart combo kartına tanımlı bir kredili mevduat hesabı olması durumunda taksitli banka kartı alışverişi yapmak da mümkün. Ziraat bankası’nın hatrı sayılır bir maaş müşterisi olduğunu ve bunların bir kısmına KMH’ların tanımlı olduğunu düşünürseniz bu özellik ilk bakışta oldukça cazip geliyor.
Ancak kartla taksitli alışveriş özelliği var demek her zaman yeterli olmuyor. Bunun yaygın olarak kullanılabilmesi için ziraat bankası’nın bankkart combo üye işyerlerinin sayısını arttırmış olması gerekir. Aktif kampanyalara bakıldığında bu alanda epey bir eksik var gibi gözüküyor. Bu nedenle bankkart combo başvurusu için acele etmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Mevcut ziraat bankası müşterilerinin kartları zaten bankkart combo olarak yenilenmeye başladı bile. Zaman zaman banka kartı hesabına erişim gibi ufak teknik aksaklıklar yaşanıyor ama hacmi düşündüğünde iyi bir başlangıç olabilir.
Bankkart combo 2010 yılı sonunda finansbank’ın çıkarmış olduğu yeterli uygulama alanı bulmadan sonlanan cardfinans one’ın adeta isminin ve bankasının değişmiş hali. Uygulamada yaşanan gerek finansbank gerek ortak pos altyapısındaki sorunlar nedeniyle çok kısa ömürlü olmuştu. Ancak aradan geçen 9 yıl boyunca sorunlar çözülmüş olsa gerek ki, daha önce başka bir banka tarafından çıkartılıp süratle ortadan kalkmış bir ürünü kopyalayarak bile bile lades yapmazlardır diye düşünüyorum.