Yönetim şirketlerine borç ödemenin en önemli avantajı.

Varlık yönetim şirketleriyle anlaşarak borç ödemenin en önemli avantajı hiç şüphesiz borç bakiyesinden alabileceğiniz indirim ve taksit imkanıdır. Ama kıyasıya pazarlık etmek ve size teklif edilen indirim veya taksitten daha fazlasını elde edebilmeniz de anahtar rol oynayacaktır.
Başlıkta sorduğumuz sorunun yanıtına gelirsek; pazarlık da yaparak alacağınız indirim ve taksitlerle birlikte sunduğu avantajları göz önüne alarak, varlık yönetim şirketine borç ödemenin
borç ödendikten sonra herşey güllük gülistanlık olmaz.
Öte yandan varlık yönetim şirketine devredilen borç ödediğiniz takdirde, bankaların kara listesinden kaydınızın silineceği ve bankalarla yeniden kredi ve kredi kartı ilişkisi kurabileceğinizi söyleyenlere inanmayın. Çünkü bankaların kredi politikalarıyla ilgili sistemlerde kurallar bellidir. Takipteki borç geri ödemesi tamamlandıktan en az 5 sene söz konusu kara listelerde KKB, TCMB kaydınız bulunur. Bankaların sizle çalışıp çalışmayacaklarına kredi politikaları karar verir ama hakkında takip başlamış bir kişiye borç ödemesi tamamlansa bile bankalar kolay kolay kredi açmazlar.
Borç ödemeli miyim.
Makalemizin başlığında sorduğumuz soruya yanıt olması açısından toparlarsak, varlık yönetim şirketleriyle çalışmak, taksitlendirmenin yanı sıra bu şirketlere devredilen borçların bakiyelerinde önemli indirimler almanın mümkün olması nedeniyle avantajlıdır. Burada biraz pazarlıkla, varlık yönetim şirketinden yapılan ilk tekliften daha iyi bir teklif alabileceğinizi de tekrar hatırlatmak isteriz.