Yılbaşında kredi yarışına girdi.

Bankalar yılbaşına yönelik düzenledikleri kredi kampanyalarında yüzde 1,15 ile 1,30 arasında değişen faiz oranları ve 48 aya varan vadeli kredi seçenekleri sunuyor.
Müşterilerine 100 bin liraya kadar kredi kullanma imkanı sağlayan bankalar, cazip faiz oranlarının yanı sıra geri ödemeleri 3 ay erteleme fırsatı da getiriyor.
Bankalardan alınan bilgilere göre, müşterilerine yeni yıla özel avantajlı kredi vermek için birbirleriyle yarışa giden bankalar, vade başlangıcı, faiz ve dosya masrafı için farklı seçenekler sunuyor.
Vakıfbank,”yeni yıl kredisi” kampanyasıyla, müşterilerine 2016 yılına girerken nakit sıkıntısı yaşatmamak için 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırıyor. Kamu ve özel sektör çalışanları ile emekliler başta olmak üzere Vakıfbank’ın tüm bireysel müşterilerine yönelik kampanyası kapsamında 36 aya varan vade seçenekleri sunuluyor.
10 bin TL için masrafsız ve aylık 375 TL taksitlerle kredi kullandıran vakıfbank’ın kampanyasından yararlananlar, aylık eşit ya da artan taksitli ödeme seçenekleriyle esnek geri ödeme imkanından yararlanabiliyor. Krediye, Vakıfbank şubelerinden, internet bankacılığından ve cep telefonundan SMS göndererek başvurulabiliyor.
3 ay erteleme fırsatı
Türk ekonomi bankası TEB da yılbaşına özel 20 bin TL’ye kadar 3 ay ertelemeli masrafsız kredi fırsatı sunuyor. TEB’in yüzde 1.30’dan başlayan faiz oranıyla kullandırdığı krediden yararlanmak isteyenler 3 ay erteleme imkanı elde ediyor. TEB’in aralık ayı boyunca geçerli olan kredi kampanyasıyla ilgili detaylı bilgiye TEB şubelerinin yanı sıra TEB.com.tr internet adresinden ulaşılabiliyor. Şekerbank ise bireysel müşterilerinin yılbaşı öncesi artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlattığı kampanya ile 36 aya varan vadelerle 30 bin TL’ye kadar finansman imkanı sunuyor. Kampanya kapsamında isteyen müşteriler kredi taksitlerini 2 ay erteleyebiliyor.
Şekerbank’ın 31 aralık’a kadar sürecek olan kredi kampanyasından yararlanan tüketiciler, kredilerini şimdi alıp geri ödemeye 2016’da başlayabiliyor.
Akbank, yeni yıla özel kredisiyle ayda 362 TL’den başlayan taksitler ve binde 5 kredi tahsis ücreti ile 10 bin TL krediyi 36 ayda geri ödeme fırsatı sunuyor. Bankanın aralık sonuna kadar geçerli olan kredi kampanyası hakkında detaylı bilgiye şubelerden ve “akbank.com.tr” internet adresinden ulaşılabiliyor.
100 bin TL’ye kadar kredi
Garanti Bankası, “Yeni yıl kredisiyle birlikte geliyor” sloganıyla başlattığı kampanyasıyla ayda 290 taksitle kredi kullandırıyor. Garanti müşterileri, 7 bin 500 TL tutarındaki krediyi aylık 290 TL taksitler ve 37,50 TL’lik dosya masrafıyla kullanabiliyor. Dileyen müşteriler, 36 aya varan vadelerde ve 100 bin TL’ye kadar sunulan krediden de faydalanabiliyor.
Ayrıca, Garanti’nin kredi kampanyasına bonusflaş uygulaması üzerinden katılanlar 100 TL’ye kadar bonus kazanıyor. Krediden faydalanmak isteyenler, Garanti Bankası şubelerinden internet şubesi’nden tam destek hattı’ndan garanti bankası paramatik’lerinden Garanti’nin facebook sayfası üzerinden veya SMS göndererek cep telefonlarından başvuruda bulunabiliyor.