Yılbaşı kredi yarışı hızlandı.

Bankaların yılbaşı kredisi yarışı başladı. Müşterileri için yılbaşına özel kredi kampanyası başlatan bankalar, 100 bin TL’ye kadar kredi sunuyor. Yüzde 1,15-1,30 arasında değişen faiz oranlarıyla 36 aya varan vadeli kredi seçenekli kredilerin geri ödemeleri 3 ay erteleme fırsatı getiriyor.
Bankaların, faiz oranı, vade ve dosya masrafı için farklı seçenekleri bulunuyor.
AKBANK, yeni yıla özel kredisiyle ayda 362’tl den başlayan taksitler ve binde 5 kredi tahsis ücreti ile 10 bin TL krediyi 36 ayda geri ödeme fırsatı sunuyor. Bankanın aralık sonuna kadar geçerli olan kredi kampanyası hakkında detaylı bilgiye şubelerden ve internet adresinden ulaşılabiliyor.
Garanti Bankası ” yeni yıl kredisiyle birlikte geliyor” sloganıyla başlattığı kampanyasıyla ayda 290 TL taksitle kredi kullandırıyor. Garanti müşterileri, 7 bin 500 TL tutarındaki krediyi aylık 290 TL taksitler ve 37,50 TL’lik dosya masrafıyla kullanabiliyor. Dileyen müşteriler, 36 aya varan vadelerde ve 100 bin TL’ye kadar sunulan krediden de faydalanabiliyor. Ayrıca, Garanti’nin kredi kampanyasına bonusflaş uygulaması üzerinden katılanlar 100 TL’ye kadar bonus kazanıyor.
Vakıfbank “Yeni yıl kredisi” kampanyasıyla, müşterilerine 2016 yılına girerken nakit sıkıntısı yaşatmamak için 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırıyor. Kamu ve özel sektör çalışanları ile emekliler başta olmak üzere Vakıfbank’ın tüm bireysel müşterilerine yönelik kampanyası kapsamında 36 aya varan vade seçenekleri sunuluyor. 10 bin TL için masrafsız ve aylık 375 TL taksitlerle kredi kullandıran vakıfbank’ın kampanyasından yararlananlar, aylık eşit ya da artan taksitli ödeme seçenekleriyle esnek geri ödeme imkanından yararlanabiliyor.
Türk ekonomi bankası TEB da yılbaşına özel 20 bin TL’ye kadar 3 ay ertelemeli masrafsız kredi fırsatı sunuyor. TEB’in yüzde 1,30’dan başlayan faiz oranıyla kullandırdığı krediden yararlanmak isteyenler 3 ay erteleme imkanı elde ediyor. TEB’in aralık ayı boyunca geçerli olan kredi kampanyasıyla ilgili detaylı bilgiye TEB şubelerinin yanı sıra “teb.com.tr” internet adresinden ulaşılabiliyor.
Şekerbank ise bireysel müşterilerinin yılbaşı öncesi artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlattığı kampanya ile 36 aya varan vadelerle 30 bin TL’ye kadar finansman imkanı sunuyor. Kampanya kapsamında isteyen müşteriler kredi taksitlerini 2 ay erteleyebiliyor. Şekerbank’ın 31 aralık’a kadar sürecek olan kredi kampanyasından yararlanan tüketiciler, kredilerini şimdi alıp geri ödemeye 2016’da başlayabiliyor.
Finansbank müşterileri yeni yıla girerken ihtiyaçlarını değil, taksitleri erteliyor. Finansbank’tan uygun faiz oranı ile kredi alanlar, ödeme yapmaya 3 ay sonra başlıyor. Finansbank, uygun faizli oranlı ve 3 ay taksit ertelemeli yeni yıl kredisi kampanyası ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.
Her tutarda ve 36 aya varan vadelerde geçerli olan kampanyadan yararlananlar taksitlerini mart ayında ödemeye başlıyor.
ING Bank “bugün al nisan 2016’da öde” kampanyası ile yılbaşı öncesinde nakit ihtiyacı olan müşterilerine 3 ay ertelemeli 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunuyor. “Eski köye yeni adet” getiren bankacılık anlayışıyla, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmeye devam eden ING Bank, yılbaşı öncesinde nakit ihtiyacı bulunan müşterilerine yeni bir kampanya başlattı. ING Bank,”bugün al nisan 2016’da öde” kampanyasında müşterilerine 100 bin TL’ye kadar kullanabilecekleri uygun faiz oranları ile 3 ay ertelemeli 36 ay vadeli kredi olanağı sunuyor. Kampanya kapsamında, 10.000 TL’ye yüzde 1.39 faiz oranı uygulanacak ve 405 TL’den başlayan taksitlerle geri ödeme imkanı sağlanacak.