Yenilenen ininal’da kart numarası nerede yazıyor.

Türkiye’de ön ödemeli kart rekabetindeki önemli bir pazar payına sahip olan ininal kart cephesinden yeni haberler var. 3 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip ininal kart, visa ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde kart tasarımını yeniledi. Yepyeni tasarımıyla kullanıcılarının karşısına çıkan ininal’ın bu iddialı bir tasarımı üye işyerlerinde pos cihazlarını kullanan personelleri de şaşırtacak bir özelliğe sahip. Yenilenen ininal kart’ın ön yüzünden geleneksel kartlarda bulunan kart numarası veya ödeme sistemi logosu visa yer almıyor. Yenilenen kartlarda kart numarası, son kullanma tarihi, CVV güvenlik kodu kartın arka yüzünde yer alıyor. Kart sahipleri, dünyanın her yerinde visa logolu alışveriş sitelerinde, POS ve ATM’lerde kullanabilmenin yanısıra ATM’lerden nakit çekme imkanına da kavuşmuş oldular. Nakit çekme limiti bir takvim yılında 300 TL ile sınırlı ama bu da bir başlangıç.
Tasarımı yenilenen ininal kartlar’ı tüm ininal satış noktalardan kim market, migros, pratik işlem, ptt işyerleri, şok market, teknosa vatan bilgisayar 5 lira karşılığında satın alabilirsiniz.
Mastercard logolu eski ininal kartları olan müşteriler de yeni tasarımlı ininal kartlar’a geçmek isterlerse mevcut kampanyadan faydalanabilirler.
İninal kart yenileme kampanyasında, eski müşteriler ininal satış noktalarından aldıkları kartları uygulamaya kaydettikleri taktirde eski kartları kapatılarak bakiyeleri yeni tanımlanan karta aktarılıyor. Bunun yanısıra yeni kart için yaptıkları 5 TL’lik ücret de kart bakiyelerine aktarılıyor. Ayrıca ilk ay için 2 TL’lik kullanım ücreti de ininal kart tarafından iade ediliyor. Kampanya ile ilgili altını çizmekte fayda olabilecek bir özellik var. Birden fazla kart kullanan müşteriler için bir dezavantaj söz konusu olabilir. Yeni kartı tanımladığınız anda bütün eski kartlar kapatılıp toplam bakiye ve iadeler kullanım ve kart ücreti yeni karta yapılıyor. Yenilenen ininal kart şık tasarımı ve nakit çekme özelliği ile banka kullanmadan kritik bankacılık işlemlerine erişim veren güzel bir alternatif olma yolunda ilerliyor. Tek rakip paycell card. İninal’dan hesaba ıban veya cep telefonlarına para gönderme imkanı da sağlanırsa rekabette büyük avantaj sağlayacaktır.