Yeni paraf card nedir, yenilenen paraf card.

Halkbank Paraf Card’ı çıkardığı 2012 yılından bu yana kredi kartı rekabetinden aktif oyunculardan biri. Özellikle kampanya bacağında rekabetin büyük oyuncuları Garanti BBVA bonus, Yapı Kredi Worldcard, İş bankası maximum kart’dan eksiği yok ve hatta bazı durumlarda fazlası bile oluyor.
Halkbank paraf card’ı yeniledi.
Yenilenen paraf, kart müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Paraf kart sahipleri tek bir kartla hem banka kartı hem de kredi kartı olarak işlem yapabilecekler. Kasada önemli işlemi sırasında tek şifre ile hangi kartla ödeme yapmak istiyorsanız onu seçebilirsiniz. Bunun yanısıra temassız özelliği ile 250 TL ve artı harcamalar için temassız ödeme yapılabiliyor.
Paraf tek card türkiye’de bir ilk değil.
Aynı kartta hem banka işlemlerine imkan veren kartlar ve bu işlemlerden puan kazanım avantajı daha 2018 yılında ziraat bankası bankkart combo ürünü ile müşterilerine sunulmuştu. Ondan daha önce de cardfinansone’dan değiştirdikleri fix card’da QNB finansbank müşterilerini tek kartı hem banka kartı hem kredi kartı olarak kullanma imkanı tanımıştı. Diğer bir deyişle öyle atla deve bir teknoloji yok ortada. Ziraat bankası yaptı proje başarılı oldu, halkbank da bu başarıyı tekrar ederek kendi hanesine bir artı yazmak istiyor. Gerek var mı, bence karlılığını bir kenara koyarsak halkbank paraf card ile başarılı bir kart programına imza attı. Bundan sonraki adım yazılım tarafında özellikle mobil tarafta paraf mobil kullanıcılarına ek fayda sağlayacak ürünler sunmak olmalıydı. Kardeş bankanın kart programındaki özelliği kopyalamak değil. Tek kartta hem kredi kartı hem banka kartı olur mu.
Eğer alışverişlerde ağırlıklı olarak banka kartı ara sıra kredi kartı kullanmayı tercih ediyorsanız, tek kart çifte fonksiyon gayet güzel bir imkan. Ama unutmamak lazım, kart bilgilerinizin çalınması durumunda hem kredi kartınızda size tahsis edilen limiti, hem banka hesabınızın bakiyesini riske atmış oluyorsunuz. O yüzden özellikle ATM kullanırken ve internetten alışveriş yaparken kart bilgilerinizin güvenliği için gerekli önlemleri almayı unutmayın.