Yapı kredi’den kredi kartı borç transferi.

Borç transferi tüketicilerin her zaman ilgisini çeken kampanyalardandır, özellikle de böyle zamanlarda. Borç boğaza kadar yükseldiği bir dönemde tüketicilere başka banka kredi kartı borçları kendisi altında konsolide etmesine izin verecek kaç banka kaldı şu ülkede. Kredi kartı müşterilerinin başka banka kredi kartı borçları yapı kredi kartına nispeten makul faiz oranıyla aktarmak ve taksit taksit ödeme imkanı, Yapı Kredi tarafından çıkartılan taksitli borç transferi kampanyası ile mümkün.
Yapı kredi kredi kartı müşterileri, taksitli borç transfer işlemini, internet şubesi’ne giriş yaparak ya da telefon bankacılığı şifresini 4440444 yapı kredi telefon bankacılığı’nı arayarak gerçekleştirebiliyorlar. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicilerin başvurmadan önce bilmesi gereken bazı gerçekkler var, isterseniz kampanya detaylarına girmeden bunları dile getirelim. İlk gerçek kredi kartı bankacılık sektöründe en sıkı regüle edilen ürünlerin başında geliyor. Devlet bankalara kredi kartından tüketicilere ne kadar vade sunacağını, borçlanma faizinin kaç olacağına, bu faizi nasıl hesaplayacağına kadar yasal düzenlemeler ile kontrol ediyor.
Dolayısı ile mevcut yasal düzenlemeler sizin bu kredi kartı ile borç transferi yapma hayallerinize yasal olarak bazı sınırlar getirecektir.
1 Limit daha önce size limit kontrol sistemi’nden bahsetmiştik. Bankalardaki toplam limitiniz takip ediliyor. Yapı kredi ve diğer banka kredi kartlarında üzerinde ne kadar limitiniz olduğu, bu limitin ne kadarını kullandığınız belli. Bu kampanya ile Yapı kredi kartınıza borç transfer edebilirsiniz ama limitinizi o kadar kolay transfer edemezsiniz. Yapı Kredi kartına borçlanma kapasiteniz, orada tanımlı limitinizin kredi kartı nakit çekme limitinizin ne kadar müsait olduğu ile çok alakalıdır. Diğer banka kredi kartı borçlarınızın toplam Yapı kredi’deki limitinizin üzerinde ise amacınıza ulaşmanız kısıtlı olacaktır.