Yapı Kredi çınar mortgage paketi.

Bir önceki yazımızda yapı kredi ardıç yatırım paketi’ne incelemiştik. Yapı Kredi bireysel bankacılık paketlerini incelediğimiz serimizdeki bu son yazımızda ise ev sahibi olmak isteyenlerin konut kredisi ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çınar mortgage paketi’nin kapsamına değineceğiz.
Yapı kredi çınar mortgage paketi sahiplerinin konut kredisinin açılış ücretinde dosya ücreti de denir indirim kazanıp, çok uygun koşullarla konut sahibi olabileceğinin altı çiziliyor. Evi de krediyle aldıktan sonra evle ilgili faturalarınızı kolayca otomatik ödemeye bağlayarak hesap işletim ücreitnden muaf olunabileceğinden bahsedilen bir senaryo ile karşılaşıyoruz. Çınar paketi’ne sahip olmanın asıl avantajı ise ürün ve hizmetleri kullandıkça kazancın arttığına şahit olmanın yanısıra, ihtiyaç duyulan tüm bankacılık hizmetlerini tek bir bankanın çatısı altında toplamayı sağlayacak pratiklik. Gelişmiş ülkelerde konut kredileri 20 ila 30 yıl vadelidir. Bu kadar uzun bir süre için bir bankayla çalışmak söz konusu olduğunda hiç şüphesiz tüm bankacılık ihtiyaçlarının tek bir bankanın çatısı altında karşılanması güzel bir düşünce. Ne kadar gerekli olduğunu ise paketi inceledikten sonra tartışacağız.
Yapı Kredi çınar mortgage paketi’nde düzenli gelir sahibi olup, konut kredisi ihtiyacı olup avantajlı şartlarda konut kredisi arayışında olan tüketiciler hedeflenmiş. Bu müşteriler, bankacılık hizmetlerini tek bir çatı altında toplamalarına imkan verecek bu paketten yılda 89 tl ödeyerek yararlanabiliyor ve paket avantajlarıyla 600 TL’nin üzerinde kazanç sağlama imkanı sunuluyor. Avantajların devamlılığı için yıllık 89 TL’nin yanı sıra sahip olunması ve aktif olarak kullanılması gereken bankacılık ürünler ise şöyle: Mortgage kredilerinde ve kredilerin hemen hepsinde faiz dışı masraflar söz konusu olur. Özellikle konut kredilerini ve kredilerin hemen hepsinde faiz dışı masraflar söz konusu olur. Özellikle konut kredilerini değerlendirirken bu masrafların hepsinin bir potada eritilerek rakamsal olarak ortaya koyulmuş haline YMO yani yıllık maliyet oranı denir. Kredi alternatiflerini değerlendirirken bu masrafların hepsinin bir potada eritilerek en uygun hurriyet kıyasla gibi kıyaslama sitelerini takip ediyorsanız bu oranı esas alarak değerlendirmeniz sizin için önemli olacaktır. Ancak yapı kredi çınar mortgage paketi gibi bir paket almak suretiyle konut kredinizde açılış dosya ücreti ve istihbarat ücreti gibi masraflar başvurunuzu şube aracılığıyla yapıyorsanız zaten pazarlığa tabi masraflardır. Almak istediğiniz konut ve kredi sicilinizle ilgili bir sorun bulunmuyorsa ve düzenli gelir sahibiyseniz, bir çok bankanın şube müdürü size bu konuda daha fazla indirim imkanı sağlayacaktır. Yeterki bankaların faiz dışında hangi masraflar kapsamında aşağı yukarı ne istediğini biliyor olun.