Worldcard ücreti ve nakit avans.

Çok avantajlı kart ücreti
Fortis 18+ Worldcard sahiplerinde ilk sene için kart ücreti alınmıyor. Ancak sonraki yıllarda kart ücreti 5 TL, yani diğer bankaların sahip oldukları muadil ürünlerin kart ücretiyle aynı.
Haftasonu nakit avans
Fortis 18+ Worldcard’ın haftasonları faizsiz nakit avans özelliği var, ama bu özelliğin nasıl işlediğine dair detaylı bir içeriğe ulaşmak mümkün olmadı. Detaylı bir içerik olmayınca da avantajlı bir özellik olup olmadığını söylemek mümkün değil.
Hedeflenen segment doğru, ancak rekabet olasılığı pek mümkün gözükmüyor
Gençlik segmenti, özellikle de üniversite öğrencilerine hitap eden segmentlerin önemi gün geçtikçe artıyor. Bankalar yeni nesil müşterileri bu segmentlere yatırım yaparak kazanacaklarını bilinciyle, yaptıkları yatırımları gittikçe arttırıyorlar. Özellikle akbank ve yapı kredi bu konuda yaptıkları yatırımlar ile dikkat çeken bankalar. Fortis bu konuda rakiplerine göre varlık göstermekte geç kalmıştı. Varlık gösterdiğinde ise ortaya çıkarılan ürün, hedeflediği segmentte varlık gösteren diğer banka ürünleri ile rekabet etmekten çok uzak maalesef. 2001 krizinin hemen ardından birçok banka tarafından çıkartılan ve artık miladını tamamlamış üniversiteli kart veya kampüs kart zihniyeti ile fortis 18+ worldcard’ı çıkarmışlar. Fortis 18+ worldcard’ı rakipleriyle kıyasladığımızda tatmin edici olmaktan çok uzak bulduk. Yaşımız ilerlediği için olabilir, ancak üniversite hayatına yeni başlamış birinin Akbank, Yapı Kredi ve Garanti gibi bankalar tarafından çeşitli aktivite sponsorlukları ve avantajlar ile sunulan ürünler varken, Fortis 18+ worldcard’a başvuracağına pek ihtimal vermiyoruz.
Fortis, worldcard entegrasyonunu yeni tamamlad, belki de biraz zamana ihtiyaçları var. Ülkemizi etkisi altına alıp almayacağı net olmayan bir kriz ortamında yeni bir ürün geliştirirken oldukça tutumlu davranmış olmasını anlayışla karşılaşmamak mümkün değil, ancak yanlış zamanda rekabet şansı olmayan bir ürün çıkartmaktansa hiç ürün çıkarmamak belki de daha mantıklı olabilirdi.
Zamanla bu ürünü daha çok avantajlı ve aktivite ile ilişkilendirilebilirse görüşümüz değişebilir, ancak bu haliyle fortis +18 worldcard başvurusu yapmadan önce iyice düşünün ve alternatifleri mutlaka değerlendirin diyoruz.