Worldcard standart faiz uygulaması.

Fortis 18+ Worldcard sahiplerine avantajlı faiz oranı imkanı
Standart bir fortis worldcard için bankanın uyguladığı akdi faiz oranı %4,54 ikan Fortis 18+ Worldcard için bu oran %4,19. Yani finansçıların dediği gibi 40 bsp baz puan daha avantajlı. Ancak söz konusu limit aralığında standart faiz uygulanması durumunda dahi çok ciddi bir kazanç veya kayıp olmayacağından bu özelliği çok büyük bir avantaj olarak göremedik.
Taksitli nakit avans imkanı
Fortis Worldcard’ın ana sayfasında da görebileceğiniz gibi devam etmekte olan taksitli nakit avans kampanyası, bu ürüne özel bir özellikmiş gibi anlatılıyor. Fortis’in bu konuya bir açıklama getirmesi gerekiyor, eğer bu taksitli nakit avans imkanı sadece belli dönemlerde diğer fortis worldcard müşterilerine sunulduğu şekilde bir kampanya özelliği ise ve fortis 18+ Worldcard’ın sürekli kullanılabilen bir özelliği değilse, konuyla ilgili yanıltıcı bilgi vermelerinden dolayı başları derde girebilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi belli tarihler arasında müşterilere tanınan imkanlar bir kampanyadır, ürün özelliği olamaz, ürün özellikleri devamlılık göstermelidir. Aynı dönemde devam etmekte olan bir kampanyayı ürün özelliğiymiş gibi tanıtmak gerçekten tüketiciye yanıtlıcı bir hareket olarak değerlendirebilir.
“Puan cepte” ile bedavaya konuşma imkanı
Gençlerin ilgiyle takip ettikleri en önemli özellik şüphesiz bedava konuşma dakikası veya köntür kazanma imkanı. Ancak bu özellik içerisinde bedava bir şey yok. Tüm worldcard sahipleri gibi asgari 4 TL değerinde worldpuan sahibi olan fortis 18+ worldcard sahipleri de turkcell hatlarına sms ile kontür alma imkanına sahipler.
Ufak bir not, worldpuan’larla kontür veya Turkcell dakika alabilmek için gönderilen her mesaj 1 sms veya 2 köntür bir maliyet içeriyor. “Puanlar cepte” kampanyası ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşmak mümkün.
Ekstre ve worldpuan
fortis 18+ worldcard özelliklerinden biri de bu ürünlere ait ekstrelerin postayla değilde sadece e-mail ile gönderilmeleri. Eh, koskoca garanti bankası e-posta ile ekstre göndermelerini çevreci bonus özelliği olarak her yerde lanse ediyorsa, fortis’in bu özelliği 18+ worldcard gibi üniversitelere yönelik bir ürün ile ilişkilendirimelerini bir yenilik olarak görmüyoruz. Worldpuan kazanımında fortis 18+ worldcard sahipleri için ekstra bir avantaj söz konusu değil.
Fortis 18+ worldcard sahiplerinin de sıradan bir fortis worldcard sahibi gibi worldpuan kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapması gerekiyor. Yani 1 worldpuan kazanabilmek için yurtiçinde 4 TL’lik yurtdışında ise 3 USD’lik alışveriş veya nakit çekim gerçekleştirmek.