Wings uçak bileti mili.

Akbank – Wings Kredi kartı
Wings, bir club card özelliğinde tasarlanmış Wings standart, black, private ve business olmak üzere dört farklı çizgisi olan bir kart. Wings travel, wings gurme, wings wellness, wings life ile bu sunuflarındaki anlaşmalı üye işyerlerinde karta özel indirim ve taksit imkanları sunuyor.
Wings kredi kartıyla üyeişyerlerinde mil puan kazanılırken, Axess üyeişyerlerinde ise chip para elde ediliyor. Chip-para’lar istendiğinde mil puana dönüştürebiliyorlar.1 Chip para 15 mil puana karşılık geliyor.
Wings kredi kartı hamilleri 1.5 TL’lik alışverişinden 1 mil puan kazanıyorlar. Wings internet sitesinden yaptığımız hesaplamaya göre, örneğin 1.000 TL’lik ekonomi sınıfı italya bileti için 85.011 mil puan, ya da diğer bir deyişle Wings kredi kartı ile 127.517 TL harcama yapılarak söz konusu bilet satın alınabiliyor. Ayrıca alan vergisi ödenmiyor.
Garanti bankası miles and smiles
Miles and smiles, yaşam stil kartı olarak tasarlanmış bir ürün. Miles and sMiles Standart, Platnium ve prive olmak üzere üç farklı kategoride müşterilere sunuluyor. Kart, İstanbul, ankara, izmir, bodrum, çeşme ve daha birçok şehir turizm merkezinde restoran, otel, alışveriş, spor,spa ve güzellik merkezlerinde ekstra indirim ve mil kazanıyor. Miles and smiles platnium ve prive kredi kartları concierge seyahat hattı ve CIP Hizmetleri ise hamillerini seyahat öncesi ve sırasında her türlü konfordan faydalandırıyor. Bunların yanısıra, dünya çapındaki çok özel tadları deneyimlemek, etkinlik ve organizasyonlara katılmak için kart sahipleri özel seyahat ve concierge hattından hizmet alabiliyorlar.
Miles and smiles kredi kartı harcamalarından elde edilecek mil puanlar kart türüne,yolcu programı statüsüne ve harcama yapılan üyeişyerlerine göre değişiyor. Ancak standart bir kartla yapılan 1.000 TL’lik bir market harcamasından 500 mil puan kazanılıyor. Buna göre, avrupa’da bir lokasyona gitmek üzere gereken 20.000 mil için 40 bin tl harcama yapılması gerekiyor.
Miles and smiles milleri ile satın alınan biletlerde alan vergisi ayrıca ödeniyor olup, ödeme mil puanlarla yapılabiliyor.
“Mil puanlarımla uçak bileti almayayım da harcama yapayım da” denebiliyor. Bu durumda beymen, ATU Duty free, shell, BP ve Turkcell iletişim merkezlerinde harcama gerçekleştirebiliyor.