Vodafone pay nedir, Vodafone pay güvenilir mi.

Uzun bir bekleyişin ardından elektronik para ve ön ödemeli kart rekabetine vodafone da katıldı. Vodafone elektronik para ve ödeme hizmetleri a.ş tarafından geliştirilen vodafone pay, tüketicilere bir banka müşterisi olmaksızın kartlı veya elektronik ödeme sistemlerinden faydalanma imkanı sunuyor. Hikayenin buraya kadarki kısmı çok güzel. Ama detayına inince maalesef gerçek rekabetin ok gerisinde kalmış bir ürün oraya çıkmış. Şimdi önce isterseniz önce vodafone pay hakkında merak edilen konulara bir yanıt verelim.
Vodafone pay güvenilir mi.
vodafone elektronik para ve ödeme hizmetleri a.ş VEPAŞ 2015 yılında kurulmuş 20.07.2017 tarihi itibariyle BDDK tarafından sağlanan e-para lisansına sahip türkiye cumhuriyeti merkez bankası denetiminde olan bir elektronik para şirketi. Dolayısıyla güvenilirlik açısından risk taşımamaktadır.
Kimler Vodafone pay kullanabilir.
12 yaş üzeri tüm türkiye cumhuriyeti vatandaşları kayıt olup vodafone pay kullanabilirler. Vodafone pay kullanabilmek için vodafone müşterisi olmak gerekmiyor.
Vodafone pay’e nasıl kayıt olunur.
Vodafone pay uygulamasını, Google Play veya APP Store’dan ücretsiz olarak buradan indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra çalıştırıp TCKN, ad-soyad doğum tarihi ve cep numarası bilgisini girip şifre belirleyerek uygulamaya üye olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu ad-soyad bilgisinin kimlikteki gibi türkçe karakterlere uygun ve eksiksiz girmelisiniz. Aksi durumda üyelik işlemini gerçekleşmeyebilir. Üyeliğin ardından sistem otomatik olarak bir sanal vodafone pay kart oluşturuluyor. Siz de benim gibi fiziksel bir kart kullanmayı tercih ediyorsanız fiziksel vodafone pay kart’ı vodafone mağazaları’ndan 5 TL karşılığında satın almak mümkün.
Vodafone pay ile Vodafone pay üyeleri arasında 7/24 hızlı para transferi online ve mağaza içi alışveriş banka ve kredi kartı saklama sosyal ödeme ile harcama bölüştürme, Vodafone faturasız hatlara cep TL yükleme ve vodafone mobil ödeme işlemlerini yönetme gibi işlemleri yapabilmek mümkün.