Vodafone pay işlemleri.

Vodafone pay ile hangi işlemleri yapamazsınız.
Yapamayacağınız işlemler daha fazla ama bu durumun 3 senelik bir hazırlık sonrası zorla yetiştirilmiş bir lansmana yetiştirme telaşından kaynaklandığını umuyorum. Vodafone pay ile istanbul kartınıza bakiye yükleyemezsiniz, faturalarınızı uygulama üzerinden vodafone değilse ödemeyezsiniz. Başka birinin iban’ına para gönderemezsiniz. Para göndermek istiyorsanız göndereceğiniz kişinin Vodafone Pay kullanması gerekiyor.
Vodafone pay işlem limitleri nedir.
Vodafone pay’i mali suçları araştırma kurulu MASKA tarafından “Ön ödemeli kartlara ilişikin işlemler” tebliğinde belirtilen işlem limitleri içinde kullanabilirsiniz. Yani, aynı yıl içinde nakit çekim tutarı üçyüz TL’yi aşamaz.
Toplam yüklü para tutarı yediyüzelli TL’yi aşamaz.
Toplam yükleme limiti bir ay içinde yediyüzelli TL’yi ve her halükarda bakiyesi yediyüzelli TL’yi aşamaz.
Tek seferde yapılabilecek harcama veya para transfer tutarı beşyüz TL’yi aşamaz.
Vodafone pay değerlendirme
Vodafone Pay 3 yıllık bir hazırlık dönemine rağmen lansman tarihine zar zor yetişmiş bir ürün gibi geldi bana. Uygulamanın kullanımında sıkıntılar yaşadım. Kampanyalar çok yüzeysel en dikkat çekici potansiyeli olan kampanyada bile müşteriye bir fayda sunmaktan ziyade bir operatör olarak vodafone’un gelirlerini arttırmaya odaklanılmış gibi geldi. Bu yaklaşımın paycell kartı bırakmama sebep olduğunu hatırladım nedense. Bankacılık altyapısında onlar da paycell gibi denizbank altyapısını kullanıyorlar. Buda profesyonel açıdan paycell kullanırken yaşadığım sorunların benzerleri ile karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunu düşündürdü bana. Uzun yıllardır vodafone aboneliklerine sahip biri olarak ben vodafone pay kullanmaya başlamadan önce biraz daha fonsiyon ve faydalarının artmasını beklemenizi öneririm.
Bir çok ön ödemeli kart çözümünü birinci elden deneyimlemiş biri olarak TV reklamı yapılan bu üründe daha fazla işlevsellik olmasını beklerdim.