Vakıfbank Worldcard nakite taksit.

Vakıfbank, reklamlarında son günlerin popüler isimlerinden burcu esmersoy’un oynadığı nakite taksit isimli yeni bir kampanya başladı. Biz de bunun üzerine güzel sunucuyu görüp kredi kartıyla nakit çekmeye koşacak tüketicilere bazı uyarılarda bulunmak istedik. Kampanya detaylarına geçmeden önce hemen ilk uyarımızı yapalım, Nakite taksit bir kredi kartıyla taksitli nakit avans kampanyası. Yani kredi kartınızla çekeceğiniz nakit krediyi, sizin seçeceğiniz vadelerle, ancak bir ihtiyaç kredisine göre çok daha yüksek olan nakit çekim faiziyle geri ödeyeceğiniz bir kampanya.
Nakite taksit kampanyasında vakıfbank worldcard’ınızla şubelerden işlem başına minimum 100 TL olmak üzere maksimum kartınızın nakit çekim limiti kadar nakit çekebilirsiniz. ATM’lerden ise minimum 100 TL, maksimum 1.500 TL aralığında nakit çekime izin veriliyor. Kampanya da minimum 2, maksimum 12 ay taksitle geri ödeme seçenekleri mevcut. Taksit tutarları ödeme planında belirtilen tarihte ekstrenize yansıtılıyor.
Gelelim kampanya ile ilgili dikkat etmeniz gereken noktalara.
Öncelikle şunu hatırlatalım, her taksitli nakit avans işleminde olduğu gibi bu kampanya da da ödemeniz gereken bir nakit avans işlem ücreti var. Vakıfbank Worldcard’lar 4+4 TL BusinessCard’larda işlem ücreti ve komisyon anapara üzerinden 5+5 TL alınıyor.
Diyelim ki elinize yüklü bir miktarda para geçti ve borcunuzu erken kapamaya karar verdiniz.
Ne yazıkki kampanyada erken kapama yapıldığında nakit avans işlem ücreti iptal edilmiyor ve vadesi geçen taksitler için uygulanan faiz geri ödenmiyor. Ayrıca erken kapama işlemi sadece vakıfbank şubelerinde yapılabiliyor.
Elinize geçen para tüm kalan borcunuzu ödemeye yetmiyorsa, bu borç kapatmak için kullanma şansınız da maalesef yok. Ödeme planı dahilinde kısmi borç kapaması yapılamıyor ve erken kapama yöntemi ile sadece tüm kalan borç kapatılabiliyor.
Ek kartlar da kampanyadan yararlanabiliyor.
Bunu heralde tahmin edebilirsiniz ama yine de ekleyelim, nakite taksit işlemlerinden worldpuan kazanımı yok.
Ve son olarak tekrar hatırlatalım, nakite taksit işlemine son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı veya taksit tutarından daha az ödeme yapıldığı takdirde, anapara taksit tutarı üzerinden günlük mevcut satış faizi işliyor.