Vakıfbank, Halkbank, Ziraat 40.000 TL ihtiyaç kredisi kampanyası.

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi atağı geldi. Kredi muslukları kapanmadan ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank 40.000 TL ihtiyaç kredisi kampanyaları başlattılar.

Türkiye ekonomisinde tarihi bir gün olması beklenen 22 haziran’a artık saatler kaldı. Merkez bankası tarafından haziran ayının faiz kararı yarın açıklanacak. Bu karar ile beraber çok keskin bir politika değişikliği yaşanması bekleniyor. Uzun bir aradan sonra merkez bankası ilk defa faiz artırımı yapacak. Üstelik bu faiz artırımı çok uzun yıllardır olmadığı şekilde sert bir artış olacak. Bu da bankacılık piyasasını sarsacak. Kredi faizleri yükselecek ve bankalar kredi musluklarını biraz daha kapatmak zorunda kalacaklar. Bu tarihi gün öncesinde kamu bankaları Vakıfbank, Ziraat bankası ve Halkbank yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası ile gündeme geldiler.

Bu Faizler Daha Bulunmaz

Kamu bankaları tarafından açıklanan ihtiyaç kredisi kampanyalarında faiz oranları dikkat çekiyor. Bu bankalar şu anda bankacılık piyasasında en düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanını sunan bankalar arasında yer alıyorlar. Bu kapsamda Ziraat bankası aylık yüzde 1.94 faizle Halkbank aylık yüzde 1.95 faizle ve Vakıfbank da aylık yüzde 1.89 faiz ile ihtiyaç kredisi veriyorlar. Bu kredi kampanyalarından yararlananlar ise piyasa koşullarına göre ucuz para bulmuş oluyorlar.

3 YIL VADE

Halkbank, Ziraat bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan 40.000 TL ihtiyaç kredisi kampanyaları kapsamında uygulanan faiz oranlarının yanında vade süreleri de merak konusu oluyor. 40.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi 3 yıl vadeli olarak kullandırabiliyor. Müşteriler 36 aylık taksitler halinde kredi geri ödemelerini yapabiliyorlar. Taksit ödemeleri bu şekilde müşterilerin bütçelerini zorlamıyor. Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi kullananlara aylık yüzde 1.89 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 40.000 TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya aylık 1.662 TL kredi taksiti ödüyorlar ve kredinin toplam maliyeti de 59.386 TL şeklinde hesaplanıyor. Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullananların kredi hesaplamaları aylık yüzde 1.94 oranında faiz ile yapılıyor. 36 ay vadeli 40.000 TL ihtiyaç kredisinin aylık taksitinin 1.678 TL olduğu bildirildi. Halkbank’da aylık yüzde 1.95 faizle ihtiyaç kredisi kullandırıyor. 36 ay vadeli 40.000 TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti bu bankada 1.681 TL oluyor. Toplam kredi maliyetinin ise 60.540 TL olduğu bildirildi.