Turkcell’den inovatif hizmet.

Gelelim turkcell tarafından geliştirilmiş ve bugünkü yazımıza konu olan inovatif hizmete. Malumunuz kriz başladığı günden bu yana bankaların kredi, kredi kartı, Mortgage ürünlerine sahip gecikmede müşteri sayısı ve gecikmedeki alacak tutarları oldukça arttı. Bankalar bu artışı kontrol edebilmek amacıyla agresif tahsilat politikalarına geçip, bu politikaları tam gaz uyguluyorlar.
Her türlü alacağı tahsil kabiliyetine ulaşabilmek için öncelikli şart size borç olan kişiye ulaşabilmektir. Kişiye önce ulaşmak gerekir ki, size borç olduğunu hatırlatabileseniz. Ayrıca bu şekilde işler çirkinleşmeye başlarsa, yani borç lu borç u ödemeye yanaşmazsa kendisine ulaşabileceğinizi kanıtlamış ve borç lu hiç de hoşuna gitmeyecek yöntemleri icra vb. etkin olarak kullanabileceğinizi ima etmiş olursunuz. Bu şekilde bir ima, borçlu hiç aklında yokken bile borç ödemesi için gerekli motivasyonu çoğu zaman sağlayan bir yöntemdir.
Borçlu ulaşmak için en önemli kanalın borçlu sahip oldukları cep telefonları olduğunu kimse inkar edemez. Eğer bankaysanız ve gecikmesi bulunan müşterilerin cep telefonlarına sahipseniz, onlara günün her saatinde kapsama alanı içinde bulunmaları durumunda ulaşıp borçları ödemek konusunda motivasyonu artırmak suretiyle gecikmedeki alacakların tahsilatlarını arttırabilirsiniz.