Turkcell’den bankalara tartışmalı bir sms hizmeti.

Geçtiğimiz haftalarda bankacılık ürünleri arasında güzel bir yenilik örneği olan Altın bonus kredi kartından bahsettiğimizi hatırlayanlar çıkacaktır. Bugün size farklı bir alanda faaliyet gösteren bir firma tarafından geliştirilen inovaktif bir üründen bahsetmek istiyoruz, ama öncesinde bilmeyenler için inovasyonun basit bir tanımını yapmamızın iyi olacağını düşündük.
Günümüzde hemen hemen her büyük firmanın böyle yere göğe sığdıramayıp aradığı, ancak pek azının bulduğu inovasyon; farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak suretiyle bünyesinde çalışılan şirketlere daha fazla kazanç sağlamaktır. Geliştirdiğimiz yeni, farklı, değişik fikirler çalıştığınız şirkete yeni bir kazanç kapısı sağlamıyorsa, inovasyon sahibi biri olduğunuzu siz dahil kimsenin iddia edememesi lazım.
Finansbank tarafından yakın zamanda çıkarılan Fix Card’ı bu açıdan değerlendiriğimizde, inovaktif bir ürün olduğunu kabul etmemiz gerekir. Finansbank Fix Card’la kredi kartları ürün yelpazesinde tüketiciler tarafından önemli bir şikayet konusu olan kart aidatını ortadan kaldırmış, ancak ilave işlem maliyetleri çıkartıp bunları Fix Card sahibi olacak tüketicilere yansıtarak belki de Finansbank CardFinans’tan çok daha fazla gelir üretecek bir ürün yaratmıştır.