Togg kredi veren bankalar.

TOGG TAKSİTLE ALINABİLİR Mİ, KREDİ VERİLECEK Mİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Togg’un finansmanına ilişkin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ”Kamu bankaları ile görüşme gerçekleştirdik, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve katılım bankaları gerekli teşvikleri verecek” ifadelerini kullanmıştı.

TOGG KREDİSİ NASIL ALINIR?

Bakan Nebati’nin açıklamalarının ardından Togg için bankaların harekete geçmesi ve kısa süre içinde cazip faiz oranlı otomobil kredisi paketlerini açıklaması bekleniyor. Krediler sadece Togg’a özel olacak ve düşük maliyetli finansman sağlanacak.

TOGG İÇİN KREDİ VEREN BANKALAR

Yine Bakan Nebati’nin açıklaması doğrultusunda kamuya ait öncelikle Ziraat  Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın yanı sıra katılım bankalarının Togg için harekete geçmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra özel bankaların da ilgili bakanlıklarla yapılacak görüşmelerin ardından sadece Togg’a özel kredi imkanları sunabilecekleri belirtililyor.

Togg’un Bursa Gemlik’teki üretim üssünde 29 Ekim’de seri üretim başlamıştı. Yıl sonuna kadar yaklaşık 20 bin otomobil üretilecek. Hedef, 2030’a kadar 1 milyon aracı teslim etmek.