TEB mıknatıs kredi politikası.

TEB mıknatıs kredi tüketicilere bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını tek bir çatı altında toplamasına imkan veren bir borç transferi kredisi, üstelik geri ödeme taksitlerini iki ay erteleme imkanı sağlıyor bu özelliğin türkiye’de uyarlanmasının ilk kez TEB tarafından, şubelerinde çalışan bir güvenlik görevlesinin önerisine istinaden geliştirildiğini biliyor muydunuz. Bunu da TEB’in mıknatıs kredi için hazırlanan sayfasındaki “TEB mıknatıs kredi, hem kredi ve kredi kartı mıknatıs kredi için hazırlanan sayfasındaki “TEB mıknatıs kredi, hem kredi ve kredi kartı borçları çekip çevirir, hem de tüm diğer nakit ihtiyaçlarınızı karşılar” ibaresinden anlıyoruz.

Ancak oldukça muhazafakar bir kredi politikasına sahip TEB’in “çok sorunlu müşteri çekmeyelim” endişesiyle özellikle bu ürünü anlatırken borç transferine vurgu yapmasının bilinçli bir tercih de olabileceğinin altını çizmekte fayda var. Şimdi TEB mıknatıs kredi’ye başvurmak isteyenler için ürünün detaylarına geçelim.
TEB mıknatıs kredi ile yüzde 0,89 faiz oranı ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunuluyor. Bu oran diğer bankaların kredi oranlarına göre oldukça makul, taksit erteleme seçeneği ile kredinizin ilk taksit ödemesini 2011’de gerçekleştirme şansınız bulunuyor. 24 vadeyle 10.000 TL’lik kredi için dosya masrafı ve ferdi kaza sigorta priminden oluşan 129 TL’lik masraf söz konusu. Yine 10.000 TL için verilen örneğe göre aylık yüzde 1,18 yıllık yüzde 14,14’lük maliyet oranıyla kredi kullanarak ayda 474 TL’lik taksit ödeniyor. TEB mıknatıs kredi’ye internet üzerinde hazırlanan formu doldurarak ön başvuru yapabilirsiniz.