TEB mıknatıs kredi ile borç transferi.

Borç transferi kredisi hiç şüphesiz kredi kartlarına faiz ödemekten artık canına tak etmiş veya gerek kredi geri ödemelerini, gerekse zaman içinde kredi kartlarında birikmiş borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyen tüketicilerin internet üzerinden araştırdıkları popüler kredi türleri arasında ilk sırada yer alıyor.
Türk ekonomi bankası TEB de bu alanda ürün geliştiren bankalar arasında bir süredir yer alıyor. Yeşil Trompet markası altında yer alan mıknatıs kredi’yle TV reklamlarında tekrar karşılaşmaya başladık. Ancak reklamlara rağmen TEB’in mıknatıs kredi’yle yeterli bir farkındalık yarattıklarına emin olduğumuzu söyleyemiyoruz. Zira elimizdeki arama istatistiklerinde bir göz attığımızda, söz konusu kredinin net olarak bir borç transferi kredisi olarak algılanmadığı oldukça net olarak karşımıza çıkıyor.
Dikkatimizi çeken bir başka konu da, söz konusu TV reklamlarının TEB’in aktif olarak birleşme süreci içinde olduğu Fortis’in borç transfer kredisi reklamlarından hemen sonra başlamış olması. Anlaşılan Fortis ve TEB birleşiyor olsa da, aynı pazar payı için ayrı ayrı rekabet etmeye devam ediyorlar.