TEB ATM’lerinden dolar veya euro.

Dövizde yaşanan her hareketlilikte beraber ATM’ler üzerinden döviz çekmek isteyen bankacılık müşterlerinin sayısı da artıyor. Bankaların hemen hepsi yurt içi ATM’lerinden dolar euro alıp satmak veya döviz hesabından TL hesabına para transferi yapabilme imkanını tüm ATM’lerde standart olarak sunarken, ATM’den döviz cinsinden para çekme ve yatırma hizmetlerini sınırlı sayıda ve lokasyondaki ATM’lerden sunuyor.
TEB CEPTETEB ile direkt bankacılık hizmeti mobil ve alternatif kanallar üzerinden sunulan ücretsiz para transferi, rekabetçi mevduat oranları ve kampanyalar içeren, bankacılık hizmetleri sunuyor. Yabancı para cinsinde döviz hesabı olan müşterilerine, ATM’lerinden banka kartı veya kredi kartlarına bağlı döviz hesaplarından dolar veya euro çekme imkanı sunuyor. Bu imkanı tanıyan ATM listesine buradan ulaşabilirsiniz. Listede yanında dolar euro işareti bulunan ATM’lerden döviz yatırma ve çekme işlemi yapılabiliyor. Sadece tek bir para birimi işareti olan ATM’lerden belirtilen döviz cinsinden işlem yapılıyorken, iki işaretin beraber olduğu ATM’lerden belirtilen döviz cinsinden işlem yapılıyorken, iki işaretin beraber olduğu ATM’lerde her iki döviz cinsinden işlem yapılabiliyor. TEB direkt bankacılık alanında rekabet eden bir banka olarak ATM yaygınlığı olarak rakiplerinden bir tık daha geride hissetirse de, tüm ATM’lerinden türk lirasına ilave olarak USD EUR GBP para birikimlerinden en az birtanesi ile daha para çekip yatırabilme imkanı sunuyor.
CEPTETEB müşterilerine özel hesapla dövize günlük faiz imkanı
CEPTETEB döviz hesaplarında belli bir tutarın üzerindeki vadesiz mevduatına günlük faiz uygulanır.
Bu oran aylık mevduat oranlarına göre daha düşük bir oran ancak bu küçük birikim yapmaya küçük tutarlar ile başlayan için güzel bir motivasyon sunuyor.
TEB son bir yıl içinde ağırlıklı olarak kullandığım bankalardan biri bir yılı aşkın bir cepteteb müşterisi olarak şunu söyleyebilirim ki kurlarda büyük dalgalnma yaşanan dönemleri istisna olarak kabul edersek, CEPTETEB internet şubesi veya mobil uygulaması’ndan döviz alım satımlarda avantajlı kurlar ile işlem yapmak mümkün.