Shop and miles kartları özellikleri.

Bunun yanısıra yine aynı açıklamada belirtildiğine göre yüksek ihtimalle tüm Garanti banka ve kredi kartlarında da bazı maliyetlerde artış ve yeni ek maliyetler söz konusu. Nakit avanslarla ilgili olarak yurtiçi diğer bankalardan nakit avans çekimleri için 3,5 TL yurtdışı için 3,2 EUR veya 3,3 USD yurtdışında debit kart ile nakit çekimler için 1,5 ücret alınacak. Müşterilere her kayıp çalıntı kredi kartı yenilemeleri için 7,5 TL debit kart yenilemeleri yani banka kartı için 5 TL yansıtılacak. Ayrıca kredi kartı asgari ödeme tutarını son ödeme tarihine kadar yatırmayan müşterilerde gecikme bildirimleri için yansıtılan ücret 2 TL olacak. Garanti Bankası kredi kartlarından Bonus, aralık ayı anketimizde için yansıtılan ücret 2 TL olacak. Garanti bankası kredi kartlarından Bonus, aralık ayı anketimizde de öne çıkan ön sonuçlara göre ki bu konuya yeni yılda bir makaleyle daha detaylı inceliyor olacağız. en çok tercih edilen kredi kartı ve şu anda kart sayısında da bir numara. Bu kadar büyük bir kredi kartı müşteri portföyüne sahipseniz, müşterilere bu maliyetleri yansıtmakta bir sakınca duymazsınız, üstelik de bu maliyetlerle gayet güzel bir gelir elde edersiniz.

Hatırlayanlar olacaktır, Garanti bankası shop and miles sahiplerine biri MasterCard, biri bazıları bu kartlarından kullanmadıklarını iptal ederken, bir çoğu ikisi birden cüzdanında taşımayı tercih ediyor. Bu kredi kartlarının eski, pahalı ve çok tercih edilmeyen & Club özelliği olması nedeniyle her birinin yıllık kredi kartı ücreti 100 TL’ye varıyor. Hem cüzdanında iki kart taşımak zorunda kal, hem her shop and miles kredi kartı için 100 TL’ye varan yıllık kart ücreti vermek zorunda ol. Ondan sonra bir de hediye mil ve avans mil kampanyalarına katılmak için 10 TL katılım ücreti öde. Biriktirdiğin millerle sınırlı kontenjandan uçak bileti almak istediğinde de eğer yer bulabilirsen biletin vergileri için ayrıca para ödemek zorunda ol. Sizi bilemeyiz ama bu haberden sonra Shop and Miles kredi kartımızı iptal ettirdiğimiz için resmen mutlu olduk. Ne kadar çok mil kazandırıyor olursa olsun, shop and miles oldukça maliyetli bir uçuş mili biriktiren kredi kartı olmuş durumda. Görünen o ki THY ihalesini o kadar para verip Yapı Kredi’den almalarının bedelini müşterilerden çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklar.
Bu arada tüketicilerin kredi kartı hesap özetlerini neden düzenli olarak incelemeleri gerektiğine dair bir yazımızı sizinle burada paylaşmıştık. Sadece kredi kartı ekstrelerinde duyurusu yapılan Shop and Miles maliyetleriyle ilgili bu gelişme, iddiamızda bir kere daha ne kadar haklı olduğumuzu ortaya çıkarmış oldu.