Sel felaketi bireysel kredi müşterileri.

Finansbank, sel felaketinden zarar gören kredili müşterilerine, bireysel kredi konut, oto ve tüketici taksitlerini 3 aya kadar erteleme imkanı sunuyor. Banka ayrıca, yine sel felaketinden zarar görmüş müşterlerinin kredi kartı alışveriş faiz oranını 3 ay boyunca, yüzde 2,29’a indiriyor. Finansbank’ın sunduğu bu imkanlardan yararlanmak için, selden zarar görmüş müşterilerin 16 ekim 2009 tarihine kadar Finansbank şubelerine başvurmaları gerekiyor.
Fortis bank da sel felaketinden etkilenen müşterilerinin kredi borçlarını 3 aya kadar erteleme kararı aldı. Selzedeler KOBİ kredileri, bireysel kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı KMH borçları geri ödemesini 3 ay sonra yapabilecekler. Selzedelerin bu fırsattan yararlanabilmeleri için belgeleriyle beraber fortis bank şubelerine başvurmaları gerekiyor.
Vakıfbank, sel felaketinden etkilenen işletmelere sel felaketinden olumsuz etkilenen müşteriler için kredi kolaylığı sağlıyor ve ayrıca mevcut kredilerini de erteliyor. Banka, sel felaketinden etkilenen işletmelere, oluşan zararların giderilmesi amacıyla 60 aya kadar vadeli kredi imkanı, ihracatçı firmalara da 6 ay ödemesiz dönemli, 18 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlıyor. Ayrıca mevcut kredi anapara ödemelerini 6 ay erteleyerek, 60 aya varan vadelerle yüzde 1 faiz oranından taksitlendiriyor.