Ramazan ayı kredi kartı kampanyaları.

On bir ayın sultanı ramazan’a pazartesi günü itibariyle girmiş bulunuyoruz. Bir Masterindex araştırmasına göre ramazan ayında düşüş yaşanan sektörler sırasıyla beyaz eşya, elektronik eşya ve mobilya, sinema, konser ve eğlence, otel ve konaklama, kitap ve kırtasiye, yüzde 3 ile hastane ve sağlık harcamaları bulunuyor.
Hal böyleyken kredi kartı hizmeti veren bankalar bu sektörlerdeki kayıpları düşüş yaşamayan, aksine artış gösteren süpermarket ve market sektöründe kaydırmaya yönelik kampanyalarla tüketicilerin karşısına çıkıyor. Geçen sene olduğu gibi bu senede kredi kartı ramazan kampanyalarında katılım şartı aranıyor. İşte size bankalar ve 2011 ramazan ayı için sundukları kredi kartı alışveriş kampanyaları.
Worldcard “top patladı” kampanyası
2011 ramazan kampanyasında worldcard sahipleri, gıda marketlerinden yapacağı 3 adet 75 TL’lik alışverişe 25 TL, 5 adet 75 TL’lik alışverişe 50 TL Worldpuan hediye kazanıyor.
Kampanya 30 temmuz 29 ağustos 2011 tarihleri arasında Yapı Kredi World üye işyeri gıda marketleri alışverişlerinde geçerli. Yani büyük zincir marketlerden alışveriş yapıyorsanız sorun yok, ancak oturduğunuz çevrede yerel indirim marketlerden alışveriş yapıyorsanız, o zaman kartınızın hangi banka POS’undan geçirildiğine dikkat etmeniz gerekecek.
Kampanya katılımı için bankaya kayıtlı cep telefonunuzdan Ramazan yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesinin 3160’a kısa mesaj olarak göndermeniz gerekiyor. Vakıfbank Worldcard sahiplerinin kısa mesajı 6635’e göndermesi gerekiyor.
Kampanyadan tüm Yapı Kredi kredi kartlarının yanısıra World ve Play banka kartları, Anadolubank, TEB ve Vakıfbank Worldcardlar faydalanabiliyor.
Kampanya için mevcut istisnalar ise ticari kartlar, taksitli işlemler ve internet üzerinden yapılan harcamaların yanı sıra puanlarla yapılan alışverişler. Kazanılan puanlar 9 eylül 2011 tarihinde kartlara yüklenip 21 eylül 2011 tarihine kadar kullanılabilecekler. Bu tarihten sonra puanları siliyorlar.
Yapı Kredi’nin ramazan kampanyası hakkında detaylı bilgi için.
Bonus card ramazan kampanyası
28 temmuz 31 ağustos 2011 tarihleri arasında bonus’a özel farklı günlerde ve tek seferde migros, tansaş, 5M, Macrocenter ve sanal market’te 4 adet 75 TL ve üzeri market alışverişine 75 TL bonus kampanyası var. Yani Garanti bankası’nın ortak markalı kredi kartı money card ile işbirliğine olduğu süpermarketlerde zincirinden alışveriş yapanlara hitap eden bir kampanya bu.
Tüketiciler için daha hesaplı alternatifler sunan diğer süpermarketler bu kampanya kapsamında değil maalesef.