PTT Finansal hizmetler.

PTT genel müdürü tural, finansal hizmetlerini genişletmek isteyen kurumun vatandaşa vereceği bireysel kredilerle ilgili olarak şöyle konuştu.
“Geçen sene yapmış olduğumuz bir kanuni düzenleme ile bankalara destek hizmeti vermek için yapacağımız sözleşmelerin kapsamına ilişkin kanuni yetki aldık. Şu anda bankalarla görüşmeler yapıyoruz.
Tahsilattan uzaklaşıp bankalarla yapacağımız anlaşmalar çerçevesinde onlar adına kredi verebilecek, onlar adına kredi kartı üretebilecek dolayısıyla kredi verme, kredi başvurularını kabul etme ve onlar adına kredi verip, kredi tahsil edebilmesiyle ilgili iş ve işlemlere de başlayacağız. Bu yılın ortalarına doğru, mayıs haziran aylarında başlayacak.
Kredi kartının yanısıra konut, taşıt, ihtiyaç gibi bireysel krediler vereceğiz. Tabii bu yapacağımız sözleşmelerle belirlenecek kredi limitleri dahilinde olacak. Örneğin güvercin konut, güvercin emeklilik, güvercin bireysel kredi olacak. Her bankanın farklı isimlerde ürünleri var. Örneğin garanti emeklilik diye bir ürün var. Güvercinden kastım posta güvercinin simgesi olacak. Bankaların bu tür ürünlerinin markalarından farklı bir isim altında biz yeni bir ürün yaratacağız.
Bankalarla ortak ürün yaratacağız, onların ürünlerini pazarlamak yerine PTT’ye mahsus ürünler ortaya koyup o ürünleri piyasaya sunacağız ve o ürünlerin avantajlı olmasına özen göstereceğiz. Bankalarla yapacağız bu işi ama ürünün sahibi biz olacağız.”