Plus kart başvuruları ve onay süreçleri.

Bu telefon görüşmesinden bir kaç dakika sonra internet şubesine girdiğimde ING pegasus plus kart başvurumun olumsuz sonuçlandığını gördüm. Çağrı merkezini arayıp diğer bankalardan limitleri yüksek farklı kartlarım olduğunu, findeks kredi notu’mun oldukça yüksek olduğunu ve başvurumun neden reddedildiğini öğrenmek istediğimi söylediğimde, müşteri temsilcisi ret sebebini göremediklerini, belki BDDK’nın getirmiş olduğu kart limitlerinin gelirin 4 katını aşmama koşulunun neden olmuş olabileceğini, başka bilgi veremeyeceğini belirtti.

kredi kartı borçlarını zamanında ödeyen, şimdiye kadar hiç gecikmeye düşmemiş, kredi notu mükemmele yakın, bankaların telefonda ballandıra ballandıra anlatarak satmaya çalıştıkları kredi kartlarını ” ben sizin ürününüzü zaten çok iyi tanıyorum ” diyerek elinin tersiyle iten bir müşteriyim. Bildiğim kadarıyla toplamı 20 bin TL’ye yakın kart limitlerim gelirimin 4 katını aşmıyor. Diğer kredi kartlarımı bir kenara koyup, ” bari çok kullandığım pegasus’tan uçak bileti kazanayım.” diyerek ve diğer kartlarımdaki tüm harcamalarımı aktarmayı düşünerek cüzdanıma 4. kartı eklemek istediğimde başvurumun neden reddedildiğini bile öğrenmeden olumsuz cevap alıyorum.
Konuyu araştırmaya devam edeceğim ve sosyal medya aracılığıyla bu durumu ilettiğim ING bank’tan konuyla ilgili olarak bir açıklama gelirse, sonucu merak edenler için bu yazının altında duyuracağım. Bankacılık karlarının düştüğü ve rekabetin arttığı bu ortamda ING’ye yeni müşteri kazanımında başarılar dilerim.