Paypal türkiye’den çekiliyor.

Uzun bir süredir Türkiye’de faaliyet gösteren online ödeme sistem paypal’ın gerekli altyapılarını Türkiye’ye taşımadıkları gerekçesiyle lisans talebi reddedildi. ve şirket Türkiye’de çekilme kararı aldı. Şirket 6 haziran 2016’dan itibaren Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırıyor. Paypal’ın web sitesine girenler aşağıdaki uyarıyla karşılaşıyor.
“Paypal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.”
6 haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz paypal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz paypal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, Paypal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
Paypal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Paypal’a vermiş olduğunuz destek türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.