Paycell ön ödemeli card.

Paycell Card’ta kayıt işlemi nasıl.
Her ön ödemeli kartta olduğu gibi Paycell Card’ı birden fazla kullanmak istiyorsanız, kartı kullanma açmak için ad/soyad satın alma sırasında TİM ekranlarından yapabileceği gibi cep telefonuna Paycell uygulamasını indirenler uygulama üzerinden de Paycell Card işlemleri adımından yapabiliyorlar.

Paycell Card yükleme işlemleri ve işlem limitleri nasıl.
Paycell Card’a bakiye yükleme işlemleri, TİM, Denizbank ATM’lerinden nakit olarak, EFT ile ve Paycell Mobil uygulaması üzerinden kredi kartı ile yapılabiliyor. Aylık işlem limiti kara para ile mücadele tebliğleri gereği aylık 750 TL ile sınırlı. Paycell Card bakiye yükleme işleminde ise TİM’den nakit ödemeler ücretsiz yapılırken diğer kanallardan EFT dahil 2 TL ücret yansıtılıyor. Paycell uygulaması üzerinden kredi kartı ile yapılan bakiye yükleme işlemlerinde 100 TL ve üzeri yüklemelerde 1 TL + %1,5 komisyon alınıyor. Aylık kullanım ücreti de 2 TL kartta bakiye bulunması durumunda çekiliyor.

Paycell Card avantajlı mı.
Ön ödemeli kart rekabetinde ininal card dışındaki oyuncularla kıyaslandığında maliyetler avantajlı gibi gözüküyor ancak hakim rakip ininal ile karşılaştığında ekstra maliyetler göze çarpıyor. EFT ile bakiye yüklemede 2 TL, uygulama üzerinde 100 TL ve üstü bakiyelerde 2 TL yerine 1 TL + 1.5 komisyon yansıtılması gibi ama bu parametrelerle oynamak turkcell’in insiyatifinde. Rekabet ortamı maliyetlere nasıl yansıyacak zaman gösterecek.