Paycell Card nedir, Paycell card nereden alınır.

Paycell card, BDDK lisanslı bir ödeme kuruluşu olan Turkcell Ödeme sistemleri tarafından çıkartılan ininal card muadili bir ön ödemeli alışveriş kartıdır. Kart sahipliği için bir banka veya operatör zorunluluğu bulunmuyor. Paycell card internet üzerinde apple ve google uygulama dükkanlarında ve fiziksel olarak banka ve kredi kartı kabul eden tüm üye işyerlerinde alışverişinde kullanılabiliyor.
Kimler paycell card sahibi olabilir.
Paycell card’ta ön ödemeli olması nedeniyle herhangi bir başvuru veya değerlendirme süreci bulunmuyor. Bu nedenle kredi, kredi kartı KMH gibi kredi ürünleri kullanırken geri ödemelerde sorun yaşamış ve neticesinde findeks kredi notu, kredi sicili etkilenmiş olan veya kara listede kaydı bulunan tüketiciler de bu karta sahip olabilir.
Neden paycell card.
Bankalarla veya operatörler ilişki kurmak istemeyen veya bir nedenden kuramayan tüketiciler özellikle internet üzerinden otobüs, uçak bileti, uygulama, oyun kredisi, market vb. mağaza alışverişlerinde kullanabilirler.
Özellikle uçak biletlerinde tedarikçi uçak veya seyahat şirketlerinin web sitelerinden avantajlı kampanyalardan faydalanmak için banka ve kredi kartı sahipliği şartına takılmadan size en yakın paycell satış noktasından alarak birkaç dakika içinde kullanabilirsiniz.
Kredi kartı sahipliği için asgari 18 yaş şartı aranırken, Paycell card nama yazılı bir kart olmadığı için 18 yaş altı gençler de alışverişlerinde kullanabilir ve ebevynler bu kartlara kolayca fon aktarabilir.
Paycell card’ı nereden alınır.
Paycell Card şimdilik turkcell iletişim merkezleri’nin TİM satın alınabiliyor. Ön ödemeli kart rekabetinde hakim durumda olan ininal ile kıyaslandığında yaygınlık ve erişim açısından bir dezavantaj olabilir.
Paycell Card’ta kayıt işlemi nasıl.
Her ön ödemeli kartta olduğu gibi paycell card’ı birden fazla kullanmak istiyorsanız, kartı kullanıma açmak için ad soyad telefon numarası ve TCKN bilgilerinin bildiriminin yapılması gerekiyor. Kart aktivasyonunu satın alma sırasında TİM ekranlarından yapabileceği gibi cep telefonuna paycell uygulamasını indirenler uygulama üzerinden de paycell kart işlemleri adımından yapabiliyorlar.