Para biriktirme yöntemleri.

Kredi kartıyla para biriktirmek
Tam bu noktada biriktirme disiplini olmayan veya bankadaki hesabından para çekip yatırıma yönlendirmeyen kişiler için kredi kartı aslında bir çözüm olabilir.
Bankanıza vereceğiniz talimatla, her ay belirli bir miktar aynı bir alışveriş gibi otomatik olarak kredi kartınızdan kesilir ve siz hiçbir şey yapmadan birikim hesabınızda aktarılabilir.
Bunun için tek yapmanız gereken bir seferliğine şubeye gidip hesap açtırmak ve kredi kartınızdan ödeme talimatı vermek. Bunu yapabileceğiniz bazı bankalar ve yatırım ürünleri şunlar.
Birikim hesapları
1 Garanti harcadıkça biriktiren hesap harcadıkça biriktiren hesap ile kredi kartı harcamalarınız üzerinden her ay belirlediğiniz orada birikimi, gelecek hesabınız veya hedefli biriktiren hesabınızda değerlendirebilirsiniz. Birikim tutarınızı kredi kart ekstresinden takip eder, kolayca ödersiniz. Harcadıkça biriktiren birikim tutarını %1 %5 veya %10 olarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca, maksimum birikim tutarı tamamlayarak kartınızdan aktarılacak tutar için üst sınır belirleyebilirsiniz.
2 İNG – biriktiren turuncu hesap
Vadesiz hesabınızdan veya ing kredi kartınızdan düzenli birikim talimatı vererek, ING turuncu hesap’ta düzenli birikim yapabilirsiniz.
ING Bonus card ve ING Pegasus Plus kart’tan verilen talimatlarda belirlenen tutar minimum ödeme tutarına eklenir ve kredi kartının son ödeme tarihinde ING turuncu hesap’a aktarılır.
3 Akbank Esnek birikim hesabı
Esnek birikim hesabı, ister kredi kartınızdan veya hesabınızdan vereceğiniz bir talimat ile düzenli birikim yapmanızı sağlar. Kredi kartından verdiğiniz talimatlar, bir ücret veya faiz talep edilmeden kredi kartının son ödeme tarihinde esnek birikim hesabı’nda değerlenmeye başlar.
4 Denizbank Mevduat biriken hesap
Hesabınızdan veya kredi kartından vereceğiniz talimat ile uzun vadede düzenli yatırım yapabilirsiniz. Mevduat biriken hesap TL, USD, EUR, döviz cinslerinde açılabilir.