Papara hesabından başkasının IBAN’ına para gönderme.

Papara 5 milyonun üzerinde üye sayısı ile ön ödemeli kart rekabetinin en büyük oyuncularından birisi. Bu kadar büyük bir kullanıcı tabanı onu diğer elektronik para kuruluşlarından ayırmakla beraber, Türk bankacılık sektöründe faaliyet gösteren küçük ölçekli bankalara bile rakip bir konuma oturtuyor.
Papara’yla İBAN’a para transferi nasıl yapılır.
Papara web şubesi veya mobil uygulamasına aşinaysanız işlemin çok karmaşık bir işlem olmadığının siz de ya farkındasınız ya da bu yazıyı okuduktan sonra “evet şimdi hatırladım” diyeceksiniz.
Öncelikle papara.com veya mobil şubeye kullancı adınız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekecek. Giriş sonrası para transferi bölümünde yer alan para gönder’e girip, papara no iban adımlarını takip ederek istediğiniz hesaba para gönderebilirsiniz.
Neden papara ile başkasının IBAN’ına para transferi
Birçok kişi en büyük motivasyonun tabii ki bu işlemin ücretsiz olmasını sebep gösterecektir. Öte yandan iban’a para gönderme işleminin haftanın 7 günü ve 24 saat yapılabilmesinin önemi çok büyük. Bildiğiniz gibi TCMB EFT sistemi üzerinden sadece iş günlerinde mesai saatleri içerisinde para gönderilebiliyorlar. Papara iban’a para gönderme özelliği ile istediğin kişinin iban’ına 7/24 para gönderebiliyorsun. Hayatın yoğunluğu içinde atladığın ödemelerini haftasonu veya tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında kolaylıkla papara üzerinden göndermen mümkün. Papara üzerinden IBAN’a transfer yaparken daha sonraki olası kullanımların için IBAN’ları kaydetmene nelere dikkat edilmeli.
Başkasının IBAN hesabına papara’dan para gönderme özelliği sadece sözleşmeli papara müşterileri tarafından kullanılıyor. Diğer bir deyişle papara’dan başkasının iban’ına göndermeyi sadece Papara black kart sahipleri yapabiliyor. Papara lite ve papara sanal kart sahipleri bu işlemi yapabilmek için papara black card talep etmeleri gerekiyor. İşin talep kısmının siz çok germesine izin vermeyin. Papara bir ön ödemeli kart çözümü. Değerlendirme vs yok. Eğer gerçek bir kişiyseniz onay falan gerekmeden kartınız basılarak size iletilmek üzere süreç başlayacaktır. Papara black card hakkında daha detaylı bilgi ve nasıl başvuruda bulunabileceğini daha önce burada anlatmıştık.