Opet’e özel ekstra puanlar.

Opet WorldCard’ınızı farklı bir Yapı Kredi kredi kartına çevirmeniz durumunda eski kartınızdaki puanlar yeni kartınıza aktarılıyor. Yeni kartınıza aktarılan Worldpuan’lar tüm World üye işyerlerinde geçerli iken, Opet’e özel ekstra puanlar yanlızca anlaşmalı Opet istasyonlarından yapılacak akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabiliyor. Opet’e özel ekstra puan kazanma özelliği yeni kartınıza taşınmıyor.
Opet Worldcard’ın maliyeti nedir.
Diğer kredi kartlarında olduğu gibi Opet WorldCard’da da bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları kullanılıyor. Bunun yanında elbette yıllık kart ücreti de mevcut. Kartın verildiği ilk yıl kart ücreti alınmazken, sonraki yıllar 55 TL’lik yıllık üyelik ücreti alınıyor. Ek kartın yıllık üyelik ücreti ise 20 TL.
Ayrıca opet worldcard için siz başvuru yapmışsanız, sadece bir kart alınan 5 TL’lik kart gönderim ücreti mevcut. Kartınıza temassız özelliği eklemek isterseniz 10 TL, cep telefonunuzda PayMobile -iCarte kullanmak için ise 79 TL’yi bir seferlik ödeme durumundasınız. Ayrıca kullanmak istemeniz halinde ulaşım programı için 5 TL, PayMobile-SIM kart için 15 TL alınıyor. Opet Worldcard benim için avantajlı bir kredi kartı mı.
Eğer akaryakıt alışverişlerinizde Opet’i sıklıkla tercih ediyorsanız, bu sorunun cevabı basitçe “evet” yüzde 3 Worldpuan kazanımı oldukça iyi bir oran. Elbette bu puanın bunun yüzde 2.75’lik kısmını yine Opet’te kullanabiliyor olmanız da normal, zira bu aynı zamanda bir sadakat kartı. Akaryakıt sıklıkla kredi kartının kullanıldığı sektörlerden biri, cebinizdeki standart bir kredi kartı yerine akaryakıt alırken daha puan çok kazandıran bir kredi kartını kullanmaktan daha normal birşey olamaz, hele ki ülkemizde benzin fiyatları bu seviyelere gelmişken.
Eğer halihazırda bir WorldCard sahibiyseniz daha da avantajlısınız, zira Yapı Kredi şu aralar düzenlediği kampanya dahilinde WorldCard sahibi müşterilerini arayarak, bu müşterilerine Mevcut WorldCard’larını iptal etmedikleri sürece Opet WorldCard’ı yıllık üyelik ücretinden ve kart gönderim ücretinden muaf olarak teklif ediyor. Yani kampanyaya katılmayı kabul ederseniz, mevcut WorldCard’ınızı kapatmadığınız sürece Opet WorldCard’ı yıllık ücret ödemeden kullanmaya devam edebilirsiniz.