Opet Worldcard Başvurusu.

Opet istasyonlarında puan kazanımı ve kullanımı
Anlaşmalı opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve otogaz harcamalarınızdan, harcamanızın %0,25’i oranında Worldpuan ve %2,75’i oranında Opet’e özel ekstra puan kazanıyorsunuz. Kazanacağınız Worldpuanları tüm world üye işyerleri’nde kullanabilirken, Opet’e özel ekstra puanları ise yalnızca anlaşmalı Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanabilirsiniz.
Kazanacağınız bu puanlara ek olarak; her ayın sonunda Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız hesaplanıyor, bu harcamalarınızın aylık toplamanın 1.000 TL ve üzerinde olması durumunda, Opet Worldcard’ınıza aylık harcama tutarınız üzerinden %2 oranında Opet’e özel ekstra puan, %2,75 ilave olarak kartınıza yükleniyor.
Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız sonucu kartınıza yüklenen Worldpuanları tüm World üye işyerleri’nde opet’e özel ekstra puanları ise yanlızca anlaşmalı Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanabiliyorsunuz.
Başvuru öncesinde dikkat edilmesi gerekenler
Aylık harcama tutarlarınız kart bazında değerlendiriliyor, birden fazla Opet WorldCard’ınız olması durumunda aylık harcama tutarları her bir kartınız için ayrı olarak hesaplanıyor.
Harcamalarınız bir takvim ayı üzerinden hesaplanıyor.
Bir takvim ayında en fazla 15.000 TL’lik akaryakıt ve otogaz alışverişi karşılığında puan kazanabilirsiniz.
Opet istasyonlarında pompa satış fiyatları üzerinden fiyat indirimi uygulandığı durumlarda ekstra puan kazanılamıyor. Opet istasyonlarında geçerli ekstra puan kazanımları, diğer kampanyalar ile birleştirilemiyor.
Opet’ten yapılacak akaryakıt ve otogaz alımlarında Opet Worldcard’ın kullanılması durumunda, opet kart veya diğer parolu kartlara verilen parapuan kazanılamıyor.
Farklı bir Yapı Kredi kredi kartınızı Opet WorldCard’a çevirmeniz durumunda, eski kartınızdaki Worldpuan’lar opet worldcard’ınıza aktarılıyor. Yeni opet worldcard’ınıza aktarılan worldpuan’lar tüm World üye işyerlerinde geçerli olmaya devam ediyor. Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız aylık olarak hesaplanırken, yalnızca Opet Worldcard’ınız ile gerçekleştirmiş olduğunuz harcamalar dikkate alınıyor.