Ön onaylı krediler ve kampanyalar.

Ön onaylı kredilerin hemen hepsi şube yetkisinde
Başvuru sahibi krediyi alabilmek için şubeye gidip kredi başvurusu için gerekli evraklar ve sözleşme imzalayıp teslim etmesi gerekiyor. Asıl kredi değerlendirilmesi bu süreçte yapılıyor. Anında ön onaylı kredilerde limitler ufak olduğu için çoğunlukla nihayi değerlendirme kredi evraklarının teslim edildiği şube yetkisinde kalıyor. Şube, yetkisinde kalan kredilere onay verdiği takdirde sorumluluğunu da aldığı için ön onaylı kredi müşterilerinin başvurularını değerlendirirken daha sıkı değerlendirmelerden geçiriyorlar ve müşteri ön onay almış olsa bile krediyi almak için uygun bulunamayabiliyor.
Akbank’a ön onaylı kredi kampanyaları nedeniyle para cezası verildi.
Daha önce de belirttiğimiz gibi bankaların bu kredilerle ilgili promosyon ve reklamları, tüketicide kredinin çok hızlı ve basit şekilde kolaylıkla alındığı izlenimini yaratıyor. Bu yanıltıcı reklamlar yüzünden ekim ayı içerisinde Akbank’a “vatandaşın numarası var Akbank’ta kredisi var. Tek hareketle tek numarayla kredi” kampanyası nedeniyle reklam kurulu tarafından 60.000 TL para cezası verildi. Konuyla ilgili tam açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.
Son kredi anketimizin sonuçlarının, okurlarımızın kredi ihtiyaçları konusundaki dağılımı adil olarak temsil ettiğine inanıyoruz. Dolayısıyla kredi ihtiyacı olan ve internet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyecek okuyucularımızla konu hakkında biraz bilgilendirelim istedik. Başvurunuzun onaylandığında dair bildirim yapılsa dahi şubeye gittiğinizde onaylanma ihtimali mevcut. Yerli yabancı tüm bankaların kredi musluklarını kıstıkları şu dönemde internetten başvurulan ön onaylı kredilerden gerçek anlamda krediye dönüşeceklerin oranının oldukça düşük olacağını bilmenizde fayda olacağına inanıyoruz