Ön ödemeli kart çözümü olarak ininal kart.

Ön ödemeli kartlar prepaid sahiplerine mevduat hesabı, KMH veya kredi kartı sahibi olmadan alışverişlerinde kartlı ödeme sistemlerinin avantajlarını kullanmalarına imkan veren bir ödeme aracıdır. Herhangi bir banka hesabına bağlı olmadığı için isteğiniz dışında hesap işlem ücreti, ekstre ücreti veya KMH faizleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
Bankacılık sisteminde aktif olarak yer almak istemeyen, geçmiş kredi kartı borcu geri ödeme performansı yüzünden kredi kartı sahibi olmayan veya kredi kartı KMH gibi ürünleri kullanmak istemeyen tüketiciler için ödemeli kartlar, kartlı ödeme sistemlerinin yüksek oranda tercih edildiği market alışverişleri, internetten alışverişler, uçak biletleri, araç kiralama şirketleri, çevrimiçi oyunlar ve akıllı telefonlar için uygulama mağazaları gibi sektörlerde çevrimiçi oyunlar ve akıllı telefonlar için uygulama mağazaları gibi sektörlerde çevrimiçi oyunlar ve akıllı telefonlar için uygulama mağazaları gibi sektörlerde alışveriş yapılmasına imkan verir.
Alışverişlerde nakit yerine kartlı ödeme sistemlerini kullanmak gün geçtikçe bir tercih olmaktan çok bir ihtiyaç haline geliyor. Türkiye’de gittikçe yaygınlaşan internetten alışverişte güvenli bir banka havalesine oranla güvenli ve pratik olması önemli bir unsur. Olay sadece fırsat sitelerinden alışveriş yapmak değil. Bir yerden bir yere uçakla gitmeye karar verdiniz diyelim, avantajlı uçak bileti fiyatları çoğunlukla internette mevcut ve bunun için kartlı bir ödeme aracına ihtiyacınız oluyor. Yukarıda birkaçını paylaştığımız sebeplerden dolayı bir çok kişi bu hizmetlerin sağladığı indirim ve avantajlardan faydalanamıyor.
Bununla birlikte ürünün yapısından kaynaklanan, hepsinden olmasa da bazılarından kaçınabileceğimiz maliyetler vardır. Aylık ücret, aktivasyon ücreti, kart ücreti, yükleme ücreti, nakit çekme ücreti, şubeden ödeme ücreti, fatura ödeme ücreti gibi. İninal kart da bu alanda ihtiyaçlara hizmet vermek için tasarlanmış bir ön ödemeli kart çözümü. Ürüne ait ücretlere bakarsanız, kartı satın alırken 5 TL’lik bir kart ücreti var. Buna ek olarak aylık 1 TL bir kullanım ücreti var. Ancak kartta bakiye olmaması durumunda bu ücret tahsil edilmiyor. Tekrar bakiye yüklenmesi durumunda geriye dönük de bir tahsilat yapılması da söz konusu değil.
İninal kart’a yüklediğiniz para tutarı kadar kullanım yapabiliyorsunuz. Dolayısı ile sık kullanıyorsanız daha sık para yüklemeniz gerekebilir. Bu açıdan ininal karta yükleme yapabileceğiniz kanalların erişilebilir olması önem taşıyor. Bu kanalların bazıları ücretli bazıları ücretsiz. İninal kart yükleme kanalları ve ücretlerine gelirsek.