Odeabank Bank’o card başvurusu.

Lübnanlı bank audi grubu’na ait ve 15 yıl aradan sonra sıfırdan bankacılık lisansı alan ilk banka olan odeabank’ı birçoğunuz hülya avşarlı lansman kampanyasından hatırlıyordur. Reklam kampanyasını yaptığı sırada en fazla 9 şubesi olan banka, bugün çoğu istanbul’da olmak üzere 20 civarında bir şube sayısına ulaşmış durumda.
Bireysel bankacılık dalında da iddialı olacağına dair açıklama yapan odeabank bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak bank o card adında bir aidatsız bir kredi kartı çıkardı. Bank o card ile ilgili söylenebilecek en önemli ve belki de tek özellik aidatsız ve taksitsiz bir kredi olması. Geniş kitlelerce kullanılması şu aşamada mümkün değil, zira gerek ATM sayısı gerekse şube sayısı açısından odeabank yolun başında. Bunun telafi etmek amacıyla PTT bank ile anlaşarak bank o card kredi kartı sahiplerine kredi kartı ödemelerini ücretsiz olarak yapma imkanı sunmuşlar.
Daha önce bu yazımızda da paylaştığımız üzere, türk tüketicisnin kredi kartı kullanırken en çok dikkat ettiği şey taksitli alışveriş imkanı sunması. Odeabank’ın kartını diğer bankalar tarafından hiç bulunmaması. Yani Akbank Freecard, Garanti Flexi, hatta finansbank’ın fix card’ında ücretini ödediğiniz takdirde taksit kampanyalarından faydalanmak mümkünken, Bank o card’da bu özellik yok. Bildiğiniz gibi yeni devreye girecek yasal düzenleme neticesinde bankalar müşterisine aidatsız kredi kartı seçeneği sunma zorunluluğu getirecek. Odeabank büyük ihtimalle taksitli ve kart aidatlı kredi kartı çözümü için üç büyük lisanslı kart programından birisi olan Axess için akbank ile işbirliğine gidecek. Ne de olsa yöneticilerinin önemli bir kısmını akbank’tan transfer ettiler. Odeabank bank o card a banko yazıp bir boşluk bırakıp TCKN yazıp 8444’e sms göndererek, odeabank şubelerinden 4448444 odeabank iletişim merkezinden odeabank web sitesi veya internet bankacılığı’ndan başvurmak mümkün.