Odeabank bank O Card başvurusu.

Bireysel bankacılık dalında da iddialı olacağına dair açıklama yapan Odeabank, bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak Bank o Card adında bir aidatsız bir kredi kartı çıkardı.
Bank O card ile ilgili söylenebilecek en önemli ve belki de tek özellik aidatsız ve taksitsiz bir kredi kartı olması. Geniş kitlelerce kullanılması şu aşamada mümkün değil, zira gerek ATM sayısı gerekse şube sayısı açısından odeabank yolun başında. Bunu telafi etmek amacıyla PTT bank ile anlaşarak Bank O Card kredi kartı sahiplerine kredi kartı ödemelerini ücretsiz olarak yapma imkanı sunmuşlar.

Daha önce bu yazımızda paylaştığımız üzere, Türk Tüketicisinin kredi kartı kullanırken en çok dikkat ettiği şey taksitli alışveriş imkanı sunması. Odeabank’ın kartını diğer bankalar tarafından çıkartılan aidatsız kredi kartlarından ayıran en büyük özelliği ise taksit imkanının hiç bulunmaması. Yani akbank freecard, Garanti Flexi, hatta finansbank’ın Fix Card’ında ücretini ödediğiniz takdirde taksit kampanyalarından faydalanmak mümkünken, Bank o Card’da bu özellik yok. Bildiğiniz gibi yeni devreye girecek yasal düzenleme neticesinde bankalar müşterilerine aidatsız kredi kartı seçeneği sunma zorunluluğu getirecek.
Odeabank büyük ihtimalle taksitli ve kart aidatlı kredi kartı çözümü için üç büyük lisanslı kart programından birisi olan Axess için Akbank ile işbirliğine gidecek.
Ne de olsa yöneticilerin önemli bir kısmını Akbank’tan transfer ettiler.