MX token borsası ve ağı.

MX token MEXC borsası tarafından ethereum ağı üzerinde geliştirilmiş resmi borsa tokeni. Coin market cap verilerine göre dolaşımda 100.000.000 luk bir arz mevcut. Tokenin toplam arzının 450.000.000 civarı olduğu belirtmiş. MEXC global’in dışında huobi bybit pionex jubi gibi platformlarda farklı paritelerde işlem görüyor. Token değerini korumak adına MEXC borsası aynı zamanda MX token ile ilgili bir geri alım ve yakma programı yapıyor. MEXC global platformun karından belli bir oranı ile piyasadan MX token alım yaparak yakıyor. Bu enflasyona karşı tokenin borsa performansına uyumlu bir şekilde tokenin korunmasına imkan sağlıyor. Bunun yanısıra bahsettiğim MEXC kickstarter MEX defi ve launchpad etkinlerine katılmak için ya portföyünüzde belli bir oranda MX olması şartı aranıyor ya da olması durumunda farklı etkinliklerde sizler için ekstra avantajlar sunuyorlar.
MEXC borsası’nda hesap açılır mı.
Neden olmasın. Ben açtım, zira spot piyasa işlemleri ile ilgileniyorsanız çok zengin bir token çeşitliliğine sahip. Son zamanların dikkat çeken tokenlarından ceek mex globalde işlem görüyor. Bunun yanısıra sahip olduğunuz ama işlem yapmadığınız HODL amaçlı tuttuğunuz tokenları esnek veya kilitli stake işlemi yaparak faiz getirisi alabiliyorsunuz. Kripto piyasalarında deneyimli yatırımcılar için türev işlemlerde alternatifler EFT Marjin vadeli işlemler ve eft endeks mevcut. Üstelik yabancı dil bilmeyen için çok başarılı türkçe bir arayüze sahip.
MEXC global’de işlem yapmanın diğer avantajları nelerdir.
En önemli sebeplerden biri sunduğu çeşitlilik ve alternatifler. Kripto alım satım platformlarında farklı deneyimlere sahip yatırımcıların ihtiyaçlarına uygun ürün ve token çeşitliliği sunuyor. Spot ve vadeli işlemler zengin token alternatifleri için bulabilirsiniz. İkinci bir avantajı ise etkinlikleri, aktif olarak bile alım satım yapmasanız bile orada USDT cinsinden bakiye tutup etkinlikleri takip ederek pasif gelir kazanabileceğiniz bir platform işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.