Mortgage tüketici finansman şirketi.

Koçfinans tarafından verilen kredilere baktığımızda en fazla 60 aylık, yani 5 senelik bir vade sunuluyor. 5582 sayılı mortgage yasası ile kredi veren kurumlara tanınan sabit faizli kredilerde %2’lik erken ödeme ücreti mevcut ürünlerin tamamında bulunuyor. Bir başka açıdan koçfinans mortgage’ın değişken faizli bir mortgage ürünü sunmadığını da bu özellikten çıkartabiliyoruz.
Tüketici finansman şirketi olarak koçfinans tarafından sunulan ürünlerin tamamı bireysel amaçlı, yani tüzel kişiler koçfinans mortgage tarafından sunulan ürünleri kullanmıyorlar.
Kurum politikası olarak koçfinans mortgage gayrimenkul ekspertiz değerinin maksimum %75’ine kadar kredi kullandırıyor.
Koçfinans eşit ödemeli mortgage kredisi
Klasik mortgage kredisi olarak kabul edebilirsiniz. Alınan borç belli, ödeme planı belli. Bu plan çerçevesinde her ay ödediğiniz taksitin ne kadarı faiz, ne kadarı anapara ödemesi ve borcunuz ne zaman sona eriyor biliyorsunuz. alengirsiz 5 sene içerisinde refinansman düşünürseniz kalan bakiye üzerinden erken kapama ücreti var.
Koçfinans ara ödemeli mortgage kredisi
Bu ürünü tercih eden tüketicilere, yukarıda bahsettiğimiz her sene bir kere kredi tutarının %5’i ila %10’u oranında ara ödeme yapma imkanı tanınıyor. Ürünün yapısı nedeniyle ara ödemeler bu tutarlar arasında kaldığı müddetçe %2’lik erken ödeme ücreti söz konusu olmuyor. Özellikle prim ve ikramiye alması söz konusu olan beyaz yakalı çalışanlar için tasarlanmış bu ürünün şimdiki gibi kriz zamanlarında tercih edileceğini düşünmüyoruz. Krizin bugünkünden daha da derinelşmesi ihtimalinde bırakan primi ikramiyeyi, işimize ne kadar sahip olabileceğimiz daha büyük bir endişe nedeni olacağından, ürün yelpazesi oluşturmak açısından pratik ancak satışı şüpheli bir üürn olarak dikkatimizi çekti.
Koçfinans artan ödemeli mortgage kredisi
Yine kriz olmayan mükemmel bir dünyadan bahsediyoruz. Düzenli olarak enflasyonun üzerinde bir zam oranı olacağınıza inanıyorsanız artan ödemeli mortgage kredisi tam size göre. Aylık ödemelerinizi yıllar itibarıyla %5 veya %10 oranında arttırabiliyorsunuz.
Özellikle kariyerinin başında iyi bir ücretle iş hayatına atılmış ve atılmak istediği evin ekspertiz bedelinin %75’i kadar birikime sahip tüketiciler için biçilmiş kaftan. Bu tür tüketiciler yıllık maaş artışlarına paralel olarak oluşan ödeme planı sayesinde, gelir düzenlerine uygun bir şekilde daha kısa vadede borcu tamamlama imkanına sahip oluyorlar.