MEXC kripto borsası ve yatırım.

Bunun yanısıra sık sık volatilitenin yaşandığı kripto piyasasında bir çok yerli platform kullanıcılarının yaşadığı piyasaya emir iletilememe veya hesaba ulaşamama gibi problemleri ben platformu kullandığım süre boyunca hiç yaşamadım.
Türkiye’de kriptopara ile ilgili mevzuat çalışmaları bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. 2022 yılı da böyle geçecek gibi gözüküyor. MEXC global gibi altyapısı güçlü ve güçlü sermaye piyasaları olan ülkelerde izinlere sahipbir platformda hesap açarak etkinlik avantajlarını kullanabilirsiniz.
MEXC’te nasıl hesap açılır. nelere dikkat etmeniz gerekir
MEXC global borsası’nda hesap açmak için avantajlı komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz. Hesap açmanız için bir cep telefonu ve e-posta bilgisine ihtiyacınız olacak. Kimlik teyifi KYC yapılması çok kolay. İstenen evrakları iletip yönlendirmeleri yaparsanız birkaç dakikada tamamlanıp en az 24 saat içinde onay alıyorsunuz. KYC yapmazsanız para çekmek istediğinizde bazı kısıtlamalar ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca kimlik teyidi kendi güvenliğiniz açısından dan ekstra bir katman sağlıyor.
Bilmeniz gereken bir başka konu da para gönderim ve çekimi ile ilgili. Bu platforma para gönderip çekebilmek için Türkiye’de yerleşik bir borsa da hesabınız olması gerekecektir. Türk bankalarından MEXC ye direkt para göndermek yerine yerleşik bir borsaya para gönderip oradan usdt tether cinsinden tron ağı üzerinden göndermeniz gerekecektir. En azından bugün için durum böyle.
Mobil uygulama seçenekleri açısından bilmeniz gereken konuların başında ios iphone ipad kullanıcıları uygulaması geliyor. Şu anda ingiltere birleşik krallık hindistan filipinler malezya taylandı kanada güney koru ve avurturalya app storalarda bulunuyor. Sadece spot işlemler için kullanılabiliyor. Eğer iphone kullanıcıysanız türkiye için mobil uygulaması hala onay aşamasında olduğundan tamamıyla mobil uyumlu web sitesi üzerinden işlemlerinizi yapmanız gerekiyor.