Masterpass nedir, masterpass güvenli mi.

Masterpass ödeme sistem çözümleri sunan mastercard tarafından geliştirilmiş bir dijital ödeme entegrasyon platformudur. Temel olarak kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kartlar ile online ve dijital platformlarda yapılan ödemelerde kart numarası girmeden ödeme yapabilinmesine imkan sağlar.
Masterpass bir platfromdur, mobil bir uygulaması bulunmaz, web sitesi vardır. Kayıt olabilmek için aktif olarak kullandığınız bir kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kartınız ile kartı kullandığınız cep telefonuna erişiminiz gerekir. Kullanıcı deneyimi açısından web arayüzü üzerinden kayıt ve giriş yapmak tam biz ızdırap. Ama entegre uygulamalar üzerinden kullanım bir o kadar kolay masterpass ödeme sistemleri açısından mastercard tarafından geliştirilmiş en üst güvenlik önemlerini barındırır.
Masterpass nerede kullanılır.
Masterpass özellikle mobil uygulamalar üzerinden yapılan, fiziksel alışveriş ödemeleri, e-ticaret uygulamaları üzerinden ödeme, uygulamalar üzerinden yükleme işlemlerini kart numarası girmeden gerçekleştililmesine imkan verir. Bunun yanısıra uygulama üzerinden kullancağınız kartı ya yine bu entegrasyon üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Masterpass hangi mobil uygulamaları destekliyor.
BiTaksi İstanbulkart mobil uygulaması, cafe nero starbucks getir migros sanal market migros hemen idefix iste gelsin, pegasus benim en sık kullandığım masterpass entegre uygulamalar. Masterpass engtegre diğer iş ortaklarının tam listesi için bu listeye göz atabilirsiniz.
Kimler masterpass kullanılır.
Akıllı telefonundaki uygulamalar üzerinden alışveriş ödeme yükleme yapan hemen herkesin kullanması gereken bir altyapı masterpass. Kart bilgilerinizi girmeden ödeme yapma, kayıtlı kartlarınızdan kolayca değişiklik yapabilirsiniz.
Masterpass mı BKM express mi.
Masterpass’ın Türkiye’de tek rakibi bankalararası kart merkezi tarafından geliştirilen BKM Express platformudur. BKM express mastercard’ın yaptığı ödeme altyapısının benzerine ek olarak kendi uygulaması üzerinden karttan karta para transferi migros ve a101 gibi zincir mağazalardaki temassız ödeme imkanı sunuyor. Bu avantajlı işlem setine rağmen BKM express ile ilgili rekabet kurulu kararı sonrası bir süredir masterpass’ın arkasında kalmayı tercih ediyor.