Manibux card ve ürün özellikleri.

İşte harçlığın yeni adı manibux card bu ihtiyaçlara yanıt veren ürün özellikleri ile bir ön ödemeli kart çözümü olarak karşımıza çıkıyor.
Manibux card nereden alınır.
Manibux card n11.com’da manibux mağazası üzerinden 5 TL’ye ücretsiz kargo ile veya D&R gibi manibux satış noktalarından satın alınabiliyor. Kart elinize geçtikten sonra sahip olduğunuz akıllı telefonun uygulama mağazasından manibux uygulamasını indirip kayıt olmanız gerekiyor.
Manibux’ın masraf ve ücretleri nelerdir.
Manibux kart ücreti 5 TL, aylık kullanım ücreti 5 TL. Karta bakiye yükleme ücreti yüklenen bakiye tutarının %1.08’i + kdv 100 liralık bir yükleme için 1.27 TL masraf ödeniyor. 5 TL’lik aylık kart ücreti ininal kart’la veya paycell kart’a kıyaslandığında biraz yüksek kalıyor. Ama yükleme ücreti açısından daha hesaplı.
Manibux ücreti açısından daha hesaplı.
Manibux karta nasıl para yüklenir.
Manibux kayıt işleminde,
Hem ebevyn hem çocuk için birer kullanıcı açılır, satın alınan kart çocuğunuz için yaratılan kullanıcıya tanımlanır, harçlık gönderimi için ödeme bilgileri kredi kartı veya banka kartı tanımlanır.
Manibux karta para yükleme, sadece uygulama üzerinden kredi kartı veya banka kartı kullanılarak yapılıyor. EFT, ATM veya fiziksel bir zincir mağaza üzerinden yükleme yapılamıyor. Yüklemenin sadece kartla olması biraz sınırlayıcı gelse de, operasyonel rutin işlemlerde sorun çıkaracak bir eksiklik değil. Yeterki sistemde aksaklık yaşanmasın. ING Bank’ın paramara uygulamasında en büyük sorun bayram ve tatil günlerinde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için bir sonraki iş gününü beklemek gerekmeseydi. Aktifi olarak kullanmadığım için bu konudaki durum hakkında verilen taahüdün aksini gösteren bir deneyim olmadı. Bunun yanısıra uygulamaya gelen son özellik sayesinde kart sahibi çocuklar için kullanıcı tanımlayıp uygulamayı kullanmalarına imkan sağlanabiliyor.
Manibux card’da şu an için nakit çekme özelliği yok. Bu özelliğin ebevyn’nin tercihine göre uygulama üzerinden opsiyonel olarak ayarlanabilir olması güzel olabilirdi.
Manibux card güvenli mi.
Manibux ininal ödeme ve elektronik para hizmetleri a.ş tarafından üretiliyor ve manibux bilişim hizmetleri a.ş tarafından işletiliyor. Bu işbirliği kapsamında kart sahibinin ve kullanıcının kişisel ve hassas ödeme verileri ininal ve manibux tarafından payment card ındustry data security standart’a uygun olarak saklanıyor. Yani güvenli.