Limit engeli vade sorunları.

2 vade sorunu limit engelini aştıktan sonra karşınıza çıkacak bir başka sorunu ise vade sorunu.
Biliyorsunuz bankaların kredi kartı borçlarına yasal olarak en fazla sağlayabilecekleri taksit adedi 9 toplam kredi kartı borçu alın. 9 eşit takside bölün ve ortaya çıkan tutar ki buna faiz vb. dahil değil henüz aylık ödeyebileceğiniz tutarında üzerinde kalıyorsa sıkıntı var demektir. Zira tutarı düşürmek için vadeyi uzatmanız gerekir ama kredi kartı borçları uygulanabilecek vade üst sınırı 9 aydır.
Uzun lafın kısası, kredi kartı borçları biraz daha uzun süreli 12 ila 36 ay bir taksit seçeneği ile kapatmak istiyorsanız ihtiyaç kredisine başvurmanız daha uygun olacaktır. Ama 9 ay iyidir, yapı kredi kartı limitim de yeterli diyorsanız, taksitli borç transferi kampanyasının şartları aşağıdaki gibi.
5-8 ay vade için taksitli borç transferi faiz oranı %2 KKDF ve BSMV hariç
iken 9 ay vade için faiz oranı %1.99 yine KKDF ve BSMV hariç
kredi kartı hesap kesim tarihine göre taksit tutarı değişebiliyor.
Kredi kartı kullanılabilir nakit çekim limiti dahilinde taksitli borç transfer işlemi yapılabiliyor.
Aylık taksit tutarlarına vergi BSMV ve KKDF dahildir.
Taksitli borç transferi işleminde son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı veya taksit tutarından daha az ödeme yapıldığı takdirde anapara taksit tutarı üzerinden günlük mevcut nakit faizi işletiliyor.
Her zaman olduğu gibi unutulmamalı, yapı kredi kampanyayı dilediği zaman durdurma veya kampanya koşullarını değiştirme yetkisine sahip.
İşlem için Yapı kredi internet şubesi ” kartlarım ” menüsü altındaki ” taksitli borç transferi ” seçeneği ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.