KYK burs ve kredi sonuçları.

Gençlik ve spor bakanlığındaki kredi ve yurtlar kurumu’nun KYK verdiği 2020 2021 eğitim öğretim yılı yüksek öğrenim bursu kredi başvuru sonuçları açıklandı.
Yükseköğrenim gören öğrencilerin 2020-2021 eğitim öğretim yılı burs kredi başvuru sonuçları açıklandı.
Gençlik ve spor bakanı mehmet muharrem kasapoğlu, twitter hesabından 2020-2021 eğitim öğretim yılı yükseköğrenim burs kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
Kasapoğlu “sevgili gençler öğrenim kredisi ve burs başvuru sonuçları açıklandı. Bakanlık olarak tüm imkanlarımızla her bir gencimizin yanındayız. Sizlerin yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyor, size inanıyoruz. hayırlı olsun paylaşımında bulundu.
Gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar genel müdürlüğü tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs kredi başvuru sonuçları ilan edildi.
Burs kredi başvurusunda bulunan öğrenciler sonuçları kredi ve yurtlar genel müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden öğrenebilecek.
2021 yılı için geçerli olacak olan tutarlar ocak ayında belirlenecek 2020 yılında geçerli olan tutarlar lisans öğrencileri için aylık 550 lira, yüksek lisans öğrencileri için 1100 lira, doktora öğrencileri için ise 1650 lira, 2021 yılı için geçerli olacak olan tutarlar ise ocak ayında belirlenecek.
Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, 12 kamu kurum ve kuruluşu aracılığıyla teyit ediliyor. Yapılan değerlendirme sonucunda durumu mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da örneğin kredisi tahsisinde bulunuyor.