Krizi doğru tüketici finansmanı ürünleri.

Ekonomik kriz devam ederken kafamızdaki en büyük diğer soru işareti de bu krizi mali bir kayıp olmadan nasıl atlatacağımız. Geliriniz doğru kullanarak, harcamalarınızı planlayarak giderlerinizi doğru tüketici finansmanı ürünleriyle desteklemek sizi bu krizden sağ salim çıkarabilir.
İş hayatı ile ilgili bilinmesi gerekenler
Serbest meslek tecrübemiz yok denecek kadar az. Ama hala ücretli olarak çalışanlar olarak, iş hayatı konusunda paylaşabileceğimiz birkaç konu var. Öncelikle tüketimin devam edebilmesi için bir gelir gerekir. Bu gelirin düzenli olması tercih sebebidir. Düzenli gelir için de bir meslek sahibi olmak şart. Düzenli geliri daha olumlu yönde geliştirebilmek için ya terfi etmek ya da daha iyi şartlarda başka bir iş bulmak gerekir.
Ekonomik şartlar ne olursa olsun iş en iyi çalışırken bulunur, bunu her zaman akılda tutmakta fayda var. ” Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür” misali bir görev için bir personel alımı gerçekleştirirken yöneticiler tercihlerini takiplerinde görev yapan kişilerden yana kullanmak isterler. Böylelikle rakibinin işine yarayan kişiyi işe alarak, elde edecekleri kazancı iki katına çıkarmış olurlar. Bu sebeple iş görüşmesinde yapmanız gereken en önemli şey, görüştüğünüz kişiyi işe yarayacağınıza ikna etmenizdir. Ancak bunu yaptığınız takdirde daha iyi şartlarda bir iş bulmanız söz konusu olabilir.
Eğer işsizken bir iş görüşmesi yaparsanız, size yapılan teklif ile çalışan bir adaya teklif edilen şartlar farklılık gösterebilir.
” Uluslararası standartlar ile faaliyet gösteren kurumsal şirketlerde her işin bir skalası vardır. Adayın çalışıyor olup olmadığının yapılacak teklifte bir etkisi olmayacaktır.” şeklinde geyikler duymuş olabilirsiniz. Ama uluslararası şirket olsun olması tüm şirketler kar amacıyla faaliyet göstermektedirler. Kar maksimize etmek de ancak önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek olur ve personel gider maliyetlerini azaltmak da bir kar fırsatıdır.