Kriz var, kredi kartı yerine kredi kullanın.

Bankalardan gecikmiş itiraf: Kredi kartı borçlanma aracı değil.
“Bankacılar, belli bir geliri olan tasarruf sahiplerinin kriz nedeniyle harcama yaptıktan kaçındığı görünüşe katılmakla birlikte, kredi kartı yerine tüketicilerin bireysel kredi kullanımının teşvik edilmesi gerektiğini savundu. Bankacılar ayrıca, kredi kartının bir ödeme aracı olduğu, borçlanma aracı olmadığı yönünde bilinç geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.
Geçmişte yapılan yanlış kampanyaların kriz ortamında yeniden tekrarlanması tehlikeli bulan bankacılık sektörü, kredi kartı faizlerinin tüketici kredisine oranla daha yüksek olduğuna dikkati çekerek, müşterilerini bireysel ihtiyaç kredilerini kullanmaya yönlendiren kampanyalar yürütülmesi gerektiğini söyledi.
Tüketicilerin harcama eğilimlerini takip eden Merkez bankası da, global krizin en yoğun olduğu dönemde tüketicileri harcamalarında kredi kartı kullanmak yerine faizleri daha uygun olan tüketici kredilerini kullanmaları için uyarıda bulunmuştu.
Sosyal sorumluluk mu yoksa yeni bir strateji mi.
Ekonomik durgunlukla mücadele etmek için en etkin yöntemlerden biri, insanların tekrar tüketime yönlendirilmesidir.
Amerika ve ülkemizde açıklanan kriz paketlerine bakıldığında, tüketicilerin ve yatırımcıların parasal faaliyetlerini sürdürdükleri alanlara devrim getirecek, yani trafiği artıracak teşvikler ve önlemlerin öne çıktığını görüyoruz.