Kredi ve kredi kartı ret sebepleri.

Nasıl kredi alabilirim.
Yukarıda kredi veya kredi kartı başvurularında yer alan ret sebeplerinin en yaygın karşılaşılanları paylaştık. Gelelim ” nasıl kredi alabilirim.” sorusunun yanıtlarına.
İlk olarak mevcut işyerinde “çalışma süresinin yetersiz olması” durumunu ele alalım. Kredi alabilmek için 6 ayın dolmasını beklemek birçok sorunu çözecektir. İlla da öncesinde başvurmak gerekiyorsa, o zaman bir önceki işyerinde çalışma süresi daha fazla ise başvuru ondan mutlaka bahsetmek gerekir. Onay şansını yükseltecek bir başka alternatifse, başvuru tercihini öncelikle çalışılan işyerinin maaşı yatırdığı şubeden şahsen yapmak olacaktır.
Mevcut kredi / kredi kartlarında devam eden bir gecikme söz konusu olduğunda başvuru kesinlikle onaylanmayacaktır. Gecikmeyi sona erdirdikten sonra başvuruyu değerlendiren banka, kayıtlarda bununla düzenlemeyi bir ay sonra görebileceğinden zaman kazandırması açısından en pratik çözüm ödemeleri geciktirmeye özen göstermek olacaktır. Biriken kredi kartı borç kapatmak için kredi almak isteseniz bile, söz konusu kredi kartının asgari ödeme tutarını son ödeme tarihinde mutlaka yatırmış olmaya özen göstermek gerekir.