Kredi ve kredi kartı ödemeleri.

2012 yılının ilk kredi kartı hesap özetlerinin kart sahiplerine gönderilmeye başlandığı, kredi taksitlerinin ödeme tarihlerinin geldiği şu günlerde, bu kart sahiplerinin kredi kartı dönem borç ödemelerinde özellikle yılın ilk üç ayı içerisinde azami özeni göstermeleri gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.
Gerekirse günlük harcamalarınızdan kesin ve kredi kartı kullanmayı bırakın ama kredi kartı dönem borç mutlaka yatırın. Bu borç yatırırken de, hesap özetinde yazan asgari ödeme tutarının en az %10 üstünde bir tutar olmasına dikkat edin. Bu yıl hayat daha zor geçecek ve daha yılın ilk çeyreğinde kredi kartı veya kredi ödemelerinizde aksaklık yaşarsanız, içine düşeceğiniz mali darboğazdan çıkmak için bankalardan ihtiyaç kredisi başvurularınıza onay almakta çok ama çok zorlanırsınız. Hakkınızda takip başlatılması durumunda ise krizi atlattıktan sonra bir 5 sene kadar bankalarla çalışmanız mümkün olmayabilir.
Kredi kartı veya kredi borç ödemekte sıkıntı çekebileceğinizi düşünüyorsanız yapabilecekleriniz çok sınırlı. Bir bankaya borçlarınızı yapılandırabileceğiniz, taksidi küçük, tercihen ertelemeli ancak uzun vadeli bir ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Harcamalarınızda da hatırı sayılır. bir kısıntıya gitmeniz ve kredi kartı kullanmaya ara vermeniz durumunda, bu aksiyon sizi bu zorlu geçecek dönemde düzlüğe çıkarmaya yardımcı olacaktır.