Kredi sicili sorunlu olanlar için bloke teminatlı kredi kartları.

Ülkemizde, kredi ve kredi kartı sorunları nedeniyle hakkında idari veya kanuni takip başlatılmış, ancak sonrasında borçlarını kapatmasına rağmen yeni kredi kartı başvurusu onaylanmayan tüketici sayısı gittikçe artıyor. Bunlara bir de kredi kartı borçlarını eşit taksitlerle yapılandırmak suretiyle kartı kapatılanları eklediğinizde, bu sayı bankacılık sistemi tarafından kredi politikaları nedeniyle dışlanan milyonlarca kişiyi buluyor.
Bu milyonların hatırı sayılır bir kısmı, yaşadıkları sebebiyle bir musibet bin nasihatten iyidiri
rehabilite olmuş olarak kendilerine yeni bir şans verilmesini bekliyorlar. Bugün bahsedeceğimiz bloke teminatlı kredi kartları, çok yaygın olarak kullanılmasa da Türk bankaları tarafından kullanılan ve bu tür tüketiciler için fırsat olacağına inandığımız bir çözüm.
Bloke teminatlı kredi kartı nedir.
Bloke teminatlı kredi kartı aslında normal bir kredi kartıdır. Bir limiti, kart ücreti, taksitli alışveriş ve puan kazandırma özelliği vardır. Herhangi bir kredi kartından farkı yoktur. Buradaki fark, bankanın müşterisi ile kuracağı borç alacak ilişkisini mevduat blokesi ile güvence altına almasıdır.
Bloke teminatlı kredi kartı nasıl çalışır.
Müşteri bir vadeli mevduat hesabı açar
bankanın talebine göre bu vade 1 yıla kadar uzayabilir. Banka bu mevduata bir bloke koyar, yani vade sonunda faiz anaparaya eklenir ve vade yenilenir, ancak mevduat sahibi bu parayı çekemez. Bunun karşılığında da banka bu müşteriye vadeli mevduatta bulundurduğu tutarın yarısı ile tamamını aşmayacak tutarda limitli bir kredi kartı tahsis eder.