Kredi ödeme araçları ve ürünler.

Özellikle medyada takipteki kredi kartı alacaklarının artışına yönelik haberler ve buna ters olarak gelişen kredi kartları hakkındaki negatif kamuoyu ortaya çıkmaya başlamışken, böyle bir harekete kredi kartları ile girmek, kendi halkla ilişkileri açısından ayaklarına kurşun sıkmak ile bir olucaktır.
Bunun yerine hakkında daha az reklama rastladığımız tüketici finansmanı ürünleri mortgage tüketici kredileri vb ile bu kampanyaya dahil olmaları daha mantıklı, çünkü kredi kartı müşterileri ile kredi ilişkisi bir devamlılık arz ederken, diğer tüketici finansmanı ürünlerinde yapılan bir kampanyaya yapılan başvurularda onaylanan her müşteri yeni bir kredi demek. Üstelik kamuoyu bu ürünlere karşı kredi kartlarına kıyasla daha az önyargılı.
Biz bu sitede sayısız kere kredi kartının bir kredi değil, ödeme aracı olduğunu tekrar ettik. Kredi kartını yanlış kullanan tüketicilerin borçları, ekonomik krizle beraber tavan yapınca, krizden önce kredi kartlarını peynir ekmek gibi dağıtan bankalar strateji değiştirerek bizimle aynı fikirde olduklarını hatırlatma gereği duymaya ve tüketicileri diğer kredi ürünlerine yönlendirmeye başladılar.